Komentāri
VID uzsāktā “tīrīšana” ieinteresējusi arī Saeimu – tiks vērtēts, kā dienesta vadība apkaro krāpniecību
Foto: LETA

Notiekošais Valsts ieņēmumu dienestā, kur izveidots tā dēvētais “melnais saraksts” ar stipri pāri simtam iespējami negodprātīgiem darbiniekiem, ieinteresējis arī Saeimas deputātus. Parlamenta atbildīgajā Budžeta un finanšu komisijā vērtēs, kā dienesta vadība apkaro krāpniecisko darbību VID.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola rīkojusies strauji, liekot dienesta vadītājai Inārai Pētersonei veikt krasas pārmaiņas iespējami īsā laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Melnā saraksta” darbiniekiem līdz 1. maijam jāpārtrauc darbs VID struktūrās un dienesta vadītājai bez vietnieku starpniecības būs jāatbild par Finanšu policijas un arī Muitas darbu.

Taču ir arī daudzi neatbildēti jautājumi – kā pierādīt negodprātīgo darbinieku rīcību; vai viņus varēs atbrīvot no darba ar likumīgu pamatu un kā dienests pārbaudīs, vai nākamie darbinieki ir godprātīgi. Lai uzlabotu VID darbu, iecerētas dažādas izmaiņas likumdošanā, tostarp pārrunāta pienākumu sadale starp dienestu un KNAB.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl