VID sajauc adresi un ierodas veikt kratīšanu pie nevainīga cilvēka

16 komentāri

Valsts ieņēmumu dienests (VID) kļūdās un ierodas veikt kratīšanu pie nevainīga cilvēka. Šāds atgadījums norisinājās Mārupē, kur septiņos rītā kādas ģimenes privātmājas pagalmā ieradās trīs Finanšu policijas pārstāvji, un, uzrādot kratīšanas orderi, grasījās doties iekštelpās.

Tobrīd Agnese Kristapsone, kurai mājās bija divas atvases – viens bērnudārznieks, otrs skolnieks, izvēlējās aizstāvēt bērnu intereses un kategoriski attiecās VID pārstāvjus laist iekšā, saprotot arī to, ka nepakļaujas varas pārstāvjiem. Līdz ar to sākās gara izskaidrošanās, kuras laikā sieviete mēģināja pierādīt, ka viņa vai viņas vīrs nevar būt šā dienesta redzeslokā.

Agnese Kristapsone
Mārupes iedzīvotāja

Prasu – kādā sakarā? Viņi saka tiesas lēmumā ir rakstīts, tad man iedod tiesas lēmumu – to, kas bija rakstīts, nevarēju saprast – kaut kāda firma, vārds uzvārds, kas ar mums vai šo adresi nav saistīts, tajā brīdī saku, ka tāda cilvēka te nav. Nē, mums ir tiesas pavēste, orderis, ka jāveic kratīšanu… Ja tu neesi vainīgs un ne par ko nejūties vainīgs, bet tev liek justies vainīgam – tā ir ļoti nepatīkama sajūta.

Vēlāk patiesi secināts, ka tikusi sajaukta adrese un VID sievietei atvainojās. Kā LNT Ziņām norādīja Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora pienākumu izpildītājs Kaspars Podiņš, šādas situācijas ir reti, bet tomēr gadās.

16 komentāri