VID sācis kriminālprocesu par aplokšņu algu izmaksu kuģu un laivu remonta uzņēmumā

1 komentārs
VID sācis kriminālprocesu par aplokšņu algu izmaksu kuģu un laivu remonta uzņēmumā
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (EDIJS PĀLENS, LETA)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2021. gada aprīlī sākusi kriminālprocesu par aplokšņu algu izmaksu uzņēmumā, kas nodarbojās ar kuģu un laivu apkopi un remontu, pavēstīja VID pārstāvji.

Sāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2021.gada maijā Rīgā veikusi 13 kratīšanas, tostarp kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās, automobiļos un dzīvesvietās. Kratīšanu laikā atrasta un izņemta skaidra nauda 7000 eiro apmērā, algu izmaksu saraksti, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, noskaidrots, ka uzņēmums no 2020. gada līdz šim brīdim grāmatvedības uzskaitē nav pilnā apmērā uzrādījis darba ņēmējiem izmaksāto darba samaksu, kā arī noskaidrots, ka grāmatvedības uzskaitē nenorādītā darba samaksa uzņēmuma darba ņēmējiem izmaksāta skaidrā naudā.

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

1 komentārs