VID plāns par darbinieku algu celšanu un 500 darbinieku atbrīvošanu “buksē”

1 komentārs

Viens no sarežģītākajiem jaunās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) priekšnieces Ilzes Cīrules uzdevumiem būs algu paaugstināšana dienestā strādājošajiem. Iepriekšējā dienesta priekšniece solīja līdz gada beigām atbrīvot 500 darbiniekus, lai uz to algu rēķina atalgotu centīgākos. Ilze Cīrule, kura VID galvenajā krēslā iesēdās vien šonedēļ, pagaidām ļoti izvairīgi runā par štatu mazināšanu, un, iespējams, nospraustie mērķi var krietni pārbīdīties.

Jau iepriekš vēstīts, – šogad atklātībā nāca ziņas par vairāku VID darbinieku iespaidīgajiem uzkrājumiem, mantojumiem un īstenotajām finanšu piramīdām. Izrādījās, ka aiz oficiāli niecīgās algas izkārtnes apķērīgākie darbinieki bija raduši iespēju pelnīt ārpus likuma. Līdz ar šo troksni auga sabiedrības dusmas pret VID, iestādes tēls bija iemīts dubļos. Jaunā VID vadītāja sola attīrīt darbinieku rindas no negodīgajiem. Taču, lai noturētu godīgos un čaklos darbiniekus, jāpalielina algas. Zināms ir tas, ka šim nolūkam naudu valsts nedos – jātaupa no pašu, VID, budžeta. To var darīt, veicot iepriekšējās vadītājas iecerēto plānu un atlaižot iespaidīgu skaitu – ap 500 – darbinieku. Kopumā dienestā strādā 8000 cilvēku. Darbinieku skaita samazināšana solās būt gana sarežģīts, un pagaidām gana neskaidrs process.

Bijusī VID priekšniece Ināra Pētersone, kura no darba aizgāja šovasar, tagad strādā izdevniecībā Rīgas Viļņi un pēc iepriekšējā darba neskumst. Darbinieku skaita samazināšanu bija plānots uzsākt jau šovasar, taču līdz ar pārmaiņām VID vadības krēslā, kas vairākus mēnešus stāvēja tukšs, process ievilcies. Pētersone uzsver, ka VID darbiniekiem jāpalielina nevis cietā alga,bet tieši mainīgā daļa.

Jaunā VID vadītāja gan izteikusies, ka pašlaik ir ap 300–400 vakanču, kuras varētu slēgt, tādējādi reāli no darba atlaist nāktos vien ap 150 cilvēku. Bijusī VID vadītāja gan šādai stratēģijai nepiekrīt – tieši tie amati, uz kuriem ir vakances, ir svarīgi, un to slēgšana dienestam radītu vēl lielākas problēmas, brīdina Pētersone.

TOP komentāri

  • Ieva
    0 0 0

    Ieva

    No kurienes informācija,ka VID strādā 8000 darbinieki? Labi,ja 4500 štata vietas ir vispār

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl