VID pirmdien rīkos tiešsaistes semināru par izmaiņām pasta sūtījumu saņemšanā no 1.jūlija

2 komentāri
VID pirmdien rīkos tiešsaistes semināru par izmaiņām pasta sūtījumu saņemšanā no 1.jūlija
SHUTTERSTOCK

Valsts ieņēmumu dienests (VID) pirmdien, 14.jūnijā, rīkos tiešsaistes semināru par izmaiņām pasta sūtījumu saņemšanā, sākot no 1.jūlija, informēja VID.

No 2021.gada 1.jūlija par visām precēm, ko iedzīvotāji būs iegādājušies tiešsaistes pārdošanas vidē un saņems sūtījumos no valstīm, kas nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, būs jānoformē importa muitas deklarācija un jāsamaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN). Lai informētu par pasta sūtījumu atmuitošanu pēc 1.jūlija, 14. jūnijā no plkst. 14.00 notiks VID tiešsaistes seminārs “Kā atmuitot sūtījumu: izmaiņas no 01.07.2021.”.

Seminārā dienesta speciālisti skaidros, kādi nodokļi jāmaksā par dažādas vērtības pirkumiem, ko saņemat no valstīm ārpus ES (piemēram, Ķīnas, ASV, Apvienotās Karalistes), kā aizpildīt jauno un vienkāršoto muitas deklarāciju un ar kādām izmaiņām jārēķinās, ja no radiem vai draugiem saņem sūtījumus ar dāvanām.

Seminārs būs skatāms VID kontā sociālajās platformās “Youtube” un “Facebook”. Iepriekšēja reģistrēšanās nav nepieciešama, “Youtube” un “Facebook” tiešraide būs pieejama publiski.

Noteikumi par PVN piemērošanu zemas vērtības sūtījumos saņemtajām precēm neatkarīgi no to vērtības attiecas vienādi uz visām ES valstīm. Šo izmaiņu mērķis ir atjaunot vienlīdzīgus konkurences apstākļus ES tirgotājiem un aizsargāt dalībvalstu nodokļu ieņēmumus, atceļot PVN atbrīvojumu zemas vērtības preču sūtījumu importam un ieviešot PVN noteikumus par importēto preču tālpārdošanu, skaidro VID.

Plašāka informācija par nodokļu piemērošanu un aprēķināšanu, deklarāciju iesniegšanu un citiem jautājumiem pieejama VID tīmekļvietnē.

2 komentāri