VID piedzīvo pārmaiņas; apvieno Finanšu un Muitas policiju

Komentāri

Pārmaiņas Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Tiek apvienotas Finanšu un Muitas policija, un jaunā pārvalde sāks darbu ar pagaidu vadītāju.

Par to piektdien, 3. novembrī, informēja VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule. Jaunveidojamo Nodokļu un muitas pārvaldi pagaidām vadīs pašreizējais Muitas policijas priekšnieks Kaspars Podiņš. Apvienošana notiekot nevis resursu taupīšanas nolūkos, bet lai efektivizētu cīņu pret ēnu ekonomiku un organizēto noziedzību, uzsvēra amatpersonas.

Ilze Cīrule
VID ģenerāldirektore

Latvija ir bieži saņēmusi pārmetumus, ka Latvijā darbojas ļoti daudz tiesībsargājošās iestādes, ka šīs tīkls ir sadrumstalots. Un šī apvienošanās ir viens no soļiem, kas palīdzēs šo gan operatīvo darbu, gan izmeklēšanu padarīt efektīvāku, uzlabot lietu kvalitāti.

Kaspars Podiņš
VID Muitas policijas pārvaldes direktors

Līdz šim abas pārvaldes it kā strādāja kopā, bet kaut vai elementārā situācijā, lai noorganizētu kādu kopīgu pasākumu, bija vesela virkne papīru, dokumentu parakstīšanas, saskaņošanas. Lai mēs varētu abu pārvalžu attiecīgas vienības apvienot kopējai operācijai. Tagad tas viss būs daudz vienkāršāk.

Pagaidu vadītāju plānots iecelt arī Iekšējās drošības pārvaldē, – tā būs VID ģenerāldirektores pārraudzībā esoša struktūra, kas vērtēs dienesta darbinieku iespējamos pārkāpumus. Uz abu jauno pārvalžu vadītāju vietām  VID sludinās konkursu. Jaunās VID struktūras darbu sāks nākamā gada sākumā.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl