14 komentāri

Ļoti asu atbildi uzņēmējiem, kuri sūdzas par Valsts ieņēmuma dienesta pārbaudēm, tajā pašā laikā rupji pārkāpj likumu un nerūpējas par savu darbinieku sociālajām garantijām, maksājot aplokšņu algas, veltījusi otra augstākā VID amatpersona, iestādes ģenerāldirektores vietniece Dace Pelēkā.

Prezentējot pētījumu par “ēnu ekonomiku”, Pelēkā uzsvēra, ka VID ir visas iespējas noskaidrot, kuri uzņēmumi piekopj pretlikumīgo algu maksāšanas praksi. Šie uzņēmumi par to tiek rakstveidā un mutvārdos brīdināti, taču daļa izvēlas konfrontāciju un VID publisku nomelnošanu. Tiek apgalvots, ka nodokļu iekasētāji  uzņēmējus “dzen bankrotā”. Uzrunājot šos uzņēmējus, VID amatpersona viņiem veltīja skarbus vārdus.

Dace Pelēkā
VID ģenerāldirektores vietniece

Var, protams, publiskajā telpā apgalvot, ka brīdī, kad VID aizgājis pie uzņēmuma un vēro viņa saimniecisko darbību, ka uzņēmējs jūtas tā, it kā VID izēstu šī uzņēmēja ledusskapi. Savukārt es varu teikt, ka es tajā mirklī jūtos tā, it kā aiz viņu ledusskapja durvīm ir noslēgts mana vecāku pensiju paaugstinājums. Runas par bankrotu ir nekas cits kā populisms.

VID amatpersona akcentēja, ka aplokšņu algu maksātājiem, kuri neatsauksies uz VID brīdinājumiem un turpinās nelegālo praksi, jārēķinās ne tikai ar administratīvo, bet arī ar kriminālo atbildību. Savukārt darbiniekus, kuri piekrīt saņemt daļu ienākumu aploksnēs, Pelēkā ieteica apzināties konsekvences.

Dace Pelēkā
VID ģenerāldirektores vietniece

Aplokšņu algas saņēmēju sagaida vecumdienas ar ļoti mazu pensiju, viņu sagaida ļoti mazi pabalsti tad, kad tie būs vajadzīgi. Viņu varētu sagaidīt VID vai sociālās apdrošināšanas aģentūras vēstule ar aicinājumu apdomāt, vai ir jāpiekrīt darba devēja piedāvājumam nemaksāt visus algas nodokļus.

Šodien VID prezentēja pētījumu, kas atklāj, ka aplokšņu algu izmaksa Latvijā “zeļ un plaukst”. Daļu no saviem ienākumiem konvertā saņem katrs ceturtais darba ņēmējs.  Kopumā pērn šādi “zem letes” izmaksāti 940 miljoni eiro jeb ap 4700 eiro uz vienu strādājošo.

TOP komentāri

 • Ese
  +23 +22 -1

  Ese

  Par kādu pensiju paaugstinājumu iet runa? Par tiem dažiem euro pie pensijas, kas ir jau tā kā nabagu pabalsti? Ierēdne faktiski domā par savas, citu ierēdņu, deputātu u.c.tml. algu paaugstināšanu.
 • Ilona Ilona
  +23 +20 -3

  Ilona Ilona

  Nez vai viņa runātu tāpat, pabijusi uzņēmēja kaut vai pus gadu..?.. Iespējams, tas būtu ļoti progresīvi, ja tiktu izstrādāts pētījums, uz kādu noteiktā laika periodā, ieguldot savus līdzekļus un paskatoties, kā tas reāli darbojas. Mums ir peļņas nodoklis 15% apmērā, kad Igaunijā tas ir 0%(jo nodokļi tiek maksāti par visu, tad vismaz peļņu atstāj uzņēmumos, kas,savukārt, iegulda tos attīstībā, kad pēc tam, savukārt, aug arī ieņēmumi un līdz ar to arī ienākumi valstij). Lūk tas ir domu gājiens tālredzīgs, nevis 1 m uz priekšu. Un vēl uzņēmumiem jāmaksā nodoklis par nākamā gada provizoriskajiem ienākumiem. Respektīvi -uzņēmumi maksā šodien par rītdienu(wtf? Kur loģika, ja atkal to naudu varētu ieguldīt attīstībā!..), nereti arī nonākot grūtībās ar nodokļu nomaksu, par ko vēl iekasē soda %, lai gan ir jau samaksājuši "pa virsu"... Nu... briesmīga valsts ierēdņu attieksme, sistēma tikai uz "otra apēšanu".
 • Ilze Strautmane
  +18 +16 -2

  Ilze Strautmane

  Pie šīs nodokļu sistēmas, mazo uzņēmumu reālajiem ienākumiem un cenu dārdzības nemaz nevar atļauties maksāt oficiālu lielu algu!!! Uzņēmējs Vispirms samaksā par preci, komunālos, tad visu VIDam un cik nu tur paliek pāri- tik alga!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl