VID grasās izveidot “aizdomīgā darbinieka” profilu, lai cīnītos ar negodprātīgajiem darbiniekiem

1 komentārs
VID grasās izveidot “aizdomīgā darbinieka” profilu, lai cīnītos ar negodprātīgajiem darbiniekiem
Foto: F64

Lai efektīvāk cīnītos ar negodprātīgiem Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekiem, VID veido jaunu riska analīzes sistēmu, kurā būs iekļauts “aizdomīgā darbinieka” profils. Par to dienesta vadība šodien informēja Saeimu, skaidrojot, kas tiek darīts korupcijas risku mazināšanai. Deputāti uzskata, ka taustāmu rezultātu trūkst, un deva savus padomus, kā uzlabot VID darbu.

Uz Saeimu katru dienu – kā uz darbu, saka Valsts ieņēmumu dienesta vadība. Parlaments pastiprinātu uzmanību VID pievērsis pēc tam, kad gaismā nāca ziņas par to, ka vairākiem dienesta darbiniekiem ir lieli skaidras naudas uzkrājumi, kas rada aizdomas par, iespējams, nelegāli iegūtiem līdzekļiem un korupciju.

VID vadītāja Ināra Pētersone saka, ka cīņa ar negodprātīgiem darbiniekiem tiek turpināta nepārtraukti. Aptuveni no četriem tūkstošiem strādājošo trīs gadu laikā sodīts pusotrs simts. Diviem izteikta piezīme, 80 saņēmuši rājienu, 47 samazināta alga, trīs pazemināti amatā, bet atbrīvoti 23.

Lai turpmāk varētu operatīvi atklāt kāda VID darbinieka aizdomīgu rīcību un uz to ātri reaģēt, līdz jūnijam tiks uzlabota VID riska analīzes sistēma, tajā iekļaujot “aizdomīgā darbinieka” profilu.

Bet jau līdz mēneša beigām VID ir dots valdības uzdevums atbrīvoties no tiem, par kuru godaprātu jau šobrīd ir šaubas. Ja nav pietiekamu pierādījumu viņu atlaišanai, darbiniekus plānots rotēt uz citām valsts iestādēm. Taču par to nekādas detaļas netiek atklātas.

Arī deputātiem ir idejas, kā cīnīties pret negodprātīgiem darbiniekiem. Tiek ierosināts prasīt lielāku atbildību no tiešajiem priekšniekiem, lai viņi kontrolē savus padotos. VID vadību tāpat aicina apsvērt arī melu detektora izmantošanu.

Ināra Pētersone norāda, ka ir ieinteresēta, lai situāciju atrisinātu iespējami ātri, jo skandāls traucē darbam un ir cietis VID tēls. Tā, piemēram, iedzīvotāji negatīvo attieksmi pauž arī ar aizskarošām piezīmēm, aizpildot maksājumu uzdevumus.

Tikmēr deputāti akcentē, ka viss ir paša VID rokās, lai korupcijas risku mazināšana vainagotos ar padzītiem negodprātīgiem darbiniekiem un sabiedrības uzticības atjaunošanos.

Video

TOP komentāri

  • Seniors
    +1 +1 0

    Seniors

    Man , tas jusu tels , pie lampinas ! Stradajiet godigi, nezodziet , un viss bus kartiba . Cik ilgs laiks vajadzigs ? Gads , divi ? Kauna nav ne maz !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl