VID darbinieki piemin negaidīti mūžībā aizgājušo priekšnieci

2 komentāri

Valsts ieņēmuma dienesta (VID) darbinieki pirmdien, 12. martā, Raiņa vārdiem pieminēja pāragri mūžībā aizgājušo dienesta ģenerāldirektori Ilzi Cīruli.

“Vēl daudz bij ņemams, dodams, mijams, bet stunda nolikta bij dvēselei, kad mieru rast. /Rainis/ Mēs, visi VID darbinieki, sērojam līdz ar Ilzes tuviniekiem,” teikts īpaši izveidotā piemiņas tekstā.

Foto: LNT

Pirmdien finanšu ministre tikās ar VID kolēģiem, lai vienotos par to, kurš pildīs dienesta vadītājas pienākumus līdz konkursam jauna VID vadītāja izvēlei. VID vadītājas pienākumus uzņēmusies pildīt ģenerāldirektores pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.

“Šis mums ir ārkārtīgi grūts brīdis, bet vienlaikus cenšamies savākties. Ilze ienāca ar nosvērtību, mieru. Nav bažu, ka Valsts ieņēmumu dienestam ir skaidras prioritātes un plāni, nav bažu, ka dienests varētu novirzīties no ceļa,” sacīja Pelēkā.

Jauno VID vadītāju meklēs konkursā.

Mūžībā aizgājusī VID ģenerāldirektore atbildīgā, sarežģītā un valstij nozīmīgā amata grožus pārņēma laikā, kad ieņēmumu dienests cīnījās ar reputācijas krīzi, ko bija izraisījuši dažādi skandāli saistībā ar VID negodprātīgiem darbiniekiem.

Cīrule ar uzņēmējdarbībā ilgus gadus ievingrināto roku sāka un turpināja vairākas reformas, lai atgūtu dienesta reputāciju, turpinātu optimizēt darbinieku skaitu, sakārtotu attiecības ar uzņēmējiem un vienlaikus aktīvi apkarotu ēnu ekonomiku. Ilzi Cīruli amatā virzījusī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola sarunā ar ”LNT Ziņām” atzina, ka viņas aiziešana ir liels zaudējums gan emocionāli, gan profesionālā ziņā.

2 komentāri