VID atklātajā auto kontrabandas shēmā iesaistīti trīs CSDD darbinieki

Komentāri

Valsts ieņēmumu dienests atklājis kādas noziedznieku grupas rūpīgi izplānotu shēmu, ievedot kontrabandas auto no Krievijas. Noziegumos iesaistīti vismaz septiņi cilvēki, un pastāv aizdomas, ka starp tiem ir arī trīs CSDD darbinieki. VID pauž izbrīnu, ka CSDD ļāvis itin viegli valstī reģistrēt nelegāli ievestos, ekskluzīvos auto, kuri tālāk pārdoti klientiem Vācijā.

Vismaz 28 ekskluzīvas automašīnas Latvijā no Krievijas nelegāli ievedusi kāda noziedznieku grupa, kura šos darījumus veikusi divi firmu aizsegā. Bently, Ferrari, BMW – kontrabandisti pārvietoja šādus, ekskluzīvus auto. Katram pie stūres sēdies šoferis, kas šķērsojis robežu, un devies uz CSDD, lai pārreģistrētu auto. Latvijā auto reģistrēti ar viltotiem dokumentiem, it kā Latvijas uzņēmums tās būtu it kā iegādājies Vācijā. Tādējādi apieta arī ievedmuitas maksa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tieši CSDD darbinieku dāsnā pretimnākšana shēmotājiem izmeklētājiem likusies ļoti aizdomīga, tādēļ nopratināti trīs iestādes darbinieki, kuriem piemērots aizdomās turamā statuss. CSDD darbiniekiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Vai viņi nelikumības pieseguši apzināti, vai arī aizdomīgo situāciju nav pamanījuši – tieši to izmeklētāji tagad cenšas noskaidrot.

VID secina, ka shēmā iesaistītajiem pircējiem ekskluzīvie auto piedāvāti par ļoti labu cenu, kas arī garantējis ieņēmumus. Kontrabanda īstenota divu firmu aizsegā. Tās nodarbojušās ar celtniecības un cita veida pakalpojumiem, bet līdz ar aktīvo shēmošanu, tām mainītas amatpersonas. Viens no septiņiem iespējamajiem organizatoriem iepriekš ir sodīts par līdzīgiem noziegumiem. Par kontrabandu vainīgajiem draudēs cietumsods līdz pat 19 gadiem.

Video

Lasi vēl