VID aptur sludinājumu portāla “ss.lv” darbību

56 komentāri

Valsts ieņēmumu dienests (VID) kopš 1.augusta apturējis portāla “ss.lv” pārvaldošā uzņēmuma SIA “Internet” saimniecisko darbību.

Patlaban “ss.lv” vēl darbojas, jo pēc lēmuma par saimnieciskās darbības apturēšanu, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa pašu domēnu slēdz piecu dienu laikā. Tāpēc Valsts ieņēmumu dienests aicina patērētājus neveikt maksājumus par sludinājumu ievietošanu.

Valsts ieņēmumu dienests skaidro, ka jau kopš gada sākuma SIA ”Internet” lūdza sniegt pamatinformāciju par personām, kas ievieto lietotu auto sludinājumus portālā “ss.lv”. Šī informācija ir svarīga, jo ir pamatotas aizdomas, ka atsevišķas personas portālu izmanto, lai organizētu PVN izkrāpšanas shēmas. VID ir atklājis vairākas šādas shēmas. Vienā no tām bija iesaistīts vairāk nekā 700 automobiļu, radot zaudējumus pusmiljons eiro apmērā.

Uzņēmumam 2017. gadā izsūtītas četras brīdinājuma vēstules ar aicinājumu sniegt VID pieprasīto informāciju, tāpat notika divas tikšanās, kurās ”Internet” pārstāvji atteicās sadarboties. Komersants ignorēja arī piespriestos administratīvos sodus.

Vēl par “ss.lv” darbību saņemtas daudzas patērētāju sūdzības. Pašlaik Patērētāju tiesību aizsardzības centrā saņemtas gandrīz 100 sūdzības un sniegtas konsultācijas par portāla “ss.lv” darbību. Būtiskākās problēmas, par ko sūdzas patērētāji: apmaksāto sludinājumu dzēšana bez paskaidrojumiem par iemeslu, neskaidra sludinājumu cenas norādīšana, kā arī saziņas nenodrošināšana ar patērētāju. PTAC pašlaik veic lietas izpēti par negodīgas komercprakses īstenošanu.

Saskaņā ar ieņēmumu dienesta datiem, portāla pārvaldošajam uzņēmuma SIA ”Internet” nav nodokļu parādu, bet “Lursoft” dati liecina, ka šī uzņēmuma saimnieciskā darbība kopš 1. augusta ir apturēta saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta lēmumu.

Viens no uzņēmuma īpašniekiem LNT ziņām teica, ka kategoriski nepiekrīt Valsts ieņēmumu dienesta lēmumam, un pēc konsultāšanās ar advokātiem lems par tālāko rīcību. LNT pārliecinājās, ka sludinājumu portāls “ss.lv” šobrīd vēl darbojas un pagaidām nav zināms, cik ilgi tā turpināsies. SIA “Internet” dibināts 1998.gadā, un tas pieder Jurim Līnim, Andrejam un Sergejam Kivackiem. Plašāk par sludinājumu portāla turpmāko darbību LNT vēstīs ziņās plkst. 20.00.

TOP komentāri

 • Aivars Kristapsons
  +43 +40 -3

  Aivars Kristapsons

  nekludàs, kas nestràdà, bet daudzàs sudzibas. Pieméram. VID aptur Saeimas darbibu, jo ir daudzas pilsonu sudzibas... Kàpéc ne?
 • Milly Hrőnikas Rhydzinsky
  +14 +11 -3

  Milly Hrőnikas Rhydzinsky

  Butu jau forshi ja sssa viet arastos kas cits ar mazleit civilzetaku attieksmi pret klientiem
 • Serijs
  +5 +5 0

  Serijs

  Tas ir tik normali,driz latvija daudzi registres uznemumus arzemes.par sadu valsts atieksmi pret iedzivotajiem .daudzi joprojam nemaksas nodoklus bet kras zeke,jo pensija ir izsmiekls.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl