Vētras sekas: Sadales tīkls ir novērsis lielāko daļu no elektrotīkla bojājumiem

0 Komentāru
Vētras sekas: Sadales tīkls ir novērsis lielāko daļu no elektrotīkla bojājumiem
Foto: LETA

Sadales tīkls ir novērsusi lielāko daļu no elektrotīkla bojājumiem. Sestdienas vakarā noritēja darbs pie atlikušajiem tehniski sarežģītākajiem bojājumiem.

Sestdienas gaitā Sadales tīkls operatīvais personāls lokalizēja un novērsa gan vidējā sprieguma, gan zemsprieguma elektrotīkla bojājumus visā Latvijā, atjaunojot elektroapgādi 18 000 klientu. Lai gan spēcīgais vējš dienas laikā izraisīja jaunus elektrotīkla bojājumus, pateicoties iepriekšējai gatavībai, saskaņotai un operatīvai darbībai, lielākajā Latvijas daļā vēja izraisītie postījumi jau ir novērsti un bez elektroenerģijas piegādes ap plkst. 22:00 bija vēl 2 000 Sadales tīkla klientu.

Kopš sestdienas rīta Sadales tīkls ir atjaunojusi elektroenerģijas piegādi jau 18 000 klientu. Ņemot vērā spēcīgās vēja brāzmas, kuras dienas laikā apgrūtināja elektrolīniju atjaunošanas darbu, kā arī bojājumu raksturu un sarežģītību – vairākos posmos sarauti elektrolīniju vadi, bojāti un nogāzti balsti, elektrolīnijās iegāzti koki, īpaši mežainos un purvainos apvidos, elektroapgādes atjaunošanas darbs norit veiksmīgi.

Kopš sestdienas rīta ir paveikts apjomīgs darbs un bojājumu skaits AS Sadales tīkls elektrotīklā mērķtiecīgi tiek samazināts. Elektrotīkla bojājumu novēršanas darbs intensīvi turpinās un, lai atjaunotu elektroapgādi plašākam lietotāju lokam, prioritāte šobrīd ir novērst bojājumus vidējā sprieguma 20kV (kilovoltu) elektrolīnijās. Pēc tam plānveidīgi turpināsies elektroapgādes atjaunošana zemsprieguma 0,4kV elektrolīnijās. Ievērojot darba drošību, diennakts tumšajā laikā ”Sadales tīkls” turpinās veikt bojāto posmu lokalizēšanu un pārslēgumus līnijās, lai svētdien no rīta varētu turpināt darbu pie atlikušajiem tehniski sarežģītākajiem bojājumiem.

Lai elektrotīkla bojājumu novēršanas process noritētu veiksmīgi, ir nodrošinātas visas materiālās rezerves – balsti, elektrolīniju vadi un citi materiāli. Ir piesaistītas visas pieejamās tehnikas vienības – visurgājēji, balstu transportēšanas tehnika, kvadricikli, hidropacēlāji, traktori, kas šobrīd aktīvi tiek izmantotas bojājumu novēršanai. Elektroapgādes atjaunošanas darbu veic 210 elektromontieru brigādes ar 529 elektromontieriem.

AS Sadales tīkls pēc nepieciešamības sazinās ar vietējo pašvaldību pārstāvjiem, lai informētu par elektroapgādes atjaunošanas gaitu. Spēcīgā vēja skartajos novados iedzīvotājiem ir iespējami elektroapgādes traucējumi, jo bojāto elektrolīniju posmu pilnīga sakārtošana un atjaunošana ir sarežģīta un laikietilpīga. Lai novērstu elektrotīkla bojājumus, brigādēm nākas atslēgt papildus elektrolīniju posmus.

Negaiss, spēcīgās lietusgāzes un vējš, kas piektdienas vakarā sasniedza Baltijas valstis, izraisīja nopietnus bojājumus ne vien AS Sadales tīkls elektrolīnijās, bet nodarīja postījumus arī Lietuvā un Igaunijā, abās valstīs laužot elektrolīniju balstus, saraujot elektrolīniju vadus un izgāžot kokus ar visām saknēm. Igaunijas sadales sistēmas operatora mājas lapa Elektrilevi norāda, ka šodien spēcīgā vēja ietekmē elektroapgāde tika traucēta aptuveni 23 tūkstošiem mājsaimniecību, bet pēc Lietuvas sadales sistēmas operatora Energijos skirstymo operatorius informācijas Lietuvā elektroapgādes traucējumi sestdienas rītā bija 60 tūkstošiem klientu.

AS Sadales tīkls aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā un, redzot bīstamu situāciju – ja elektrolīnijās ir iekārušies koki un zari vai zemē redzams pārrauts elektrolīnijas vads, netuvoties notikuma vietai, bet nekavējoties ziņot, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404!

0 Komentāru