Vētras laikā cietušais “Tallink” apkalpes loceklis šobrīd ārstējas slimnīcā Stokholmā

1 komentārs

Piektdien turpina pienākt ziņas par dramatiskajiem notikumiem Baltijas jūrā vētras laikā. Izrādās, ka vētrā iekļuvis ne tikai “Tallink” kuģis “Romantika”, bet arī kuģis “Isabelle”, un tur situācija bijusi krietni dramatiskāka – viens apkalpes darbinieks, Latvijas iedzīvotājs, smagi cietis un ārstējas Zviedrijā. Internetā izplatīti dramatiski attēli no kuģa iekšienes, kur redzama postaža pēc vētras.

Rīgas ostā “Tallink” kuģis “Isabelle” no Zviedrijas ienāca šorīt. Pasažieri bija labā noskaņojumā, taču atklāja, ka uz kuģa bija jūtams – iepriekšējā reisā, ceļā no Rīgas uz Zviedriju, kuģis nokļuvis stiprā vētrā. Par to liecina gan internetā atrodamie foto, gan kopējā noskaņa uz kuģa un apkalpes teiktais.

Neoficiāli izskanējis, ka ceļā uz Zviedriju vētras laikā kāds cilvēks guvis smagas traumas – vaļējo kaula lūzumu un smadzeņu satricinājumu. “Tallink” atzīst, ka viens apkalpes darbinieks, Latvijas iedzīvotājs, patiešām cietis.

Foto: kuģa “Isabelle” iekšiene pēc vētras piedzīvošanas

“Šim apkalpes loceklim nekavējoties tika sniegta palīdzība, šobrīd cietušais ir Stokholmas slimnīcā. Tur viņam tiek nodrošināta medicīniskā palīdzība,” teic “Tallink” pārstāve Baiba Muceniece.

Neko sīkāk par notikušo “Tallink” nestāsta – ne kādas traumas tieši cilvēks guvis, kāds ir viņa stāvoklis. Latvijas jūras satiksmi uzraugošās iestādes akcentē, ka kuģa kapteinis tika brīdināts par apstākļiem jūrā, bet pats bija tiesīgs pieņemt lēmumu, ko darīt.

“Šāda tipa kuģi ir pilnīgi piemēroti, lai izturētu šādu vētras spēku. Es šādos apstākļos uz kuģa negribētu atrasties, pasažieriem gan jau diskomforts bija,” teic Latvijas Jūras administrācijas pārstāve Sarma Kočāne.

Kopumā šonedēļ vētrās cietuši jau trīs ”Tallink” kuģi – ”Romantika”, kam vētrā tika bojāts radars un izsists logs, ”Isabelle”, kurā savainots darbinieks un izvandīts veikals, savukārt uz kuģa ”Silja Symphony”, ceļā no Helsinkiem uz Stokholmu, vētras laikā miruši divi elitāri sporta zirgi. Uzņēmums skaidro, ka zirgi atradās automašīnu nodalījumā, un paši saimnieki nebija gādājuši par zirgu drošību.

1 komentārs