Komentāri
Vētra pastiprinās Vidzemē; cilvēki lūdz palīdzību glābējiem
(Foto: LETA)

Vētra Billie, kas naktī un agrā rītā plosījās Kurzemē, sasniedzot ātrumu 35 metri sekundē (m/s), šajā reģionā pamazām zaudē spēku un virzās uz Vidzemi, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Ja agri no rīta Liepājas ostā maksimālās brāzmas bija 35 m/s, bet Liepājā – 28 m/s, savukārt plkst.8 maksimālās brāzmas Liepājā bija 23 m/s. Ventspilī tai laikā vējš pūta nedaudz stiprāk, brāzmām sasniedzot ātrumu 25 m/s, savukārt Kolkā vēja brāzmu ātrums sasniedza 21 m/s. Vidzemē un valsts centrālajos rajonos agri no rīta vētra nebija tik spēcīga – brāzmu ātrums bija zem 20 m/s, savukārt jau plkst.8 daudzviet valsts centrālajā daļā brāzmu ātrums pārsniedza 20 m/s. Piemēram, Dobelē maksimālās brāzmas bija 22 m/s, Rīgā un Ainažos – 21 m/s, bet Skultē – 23 m/s. Arī citviet iekšzemē vējš pieņemas spēkā. Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm Vidzemē maksimālās vēja brāzmas gaidāmas šodien no rīta, tās turpināsies līdz pusdienlaikam. Arī Vidzemē vēja ātrums var sasniegt 34 m/s. Vētras spēks mazināsies vakarpusē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Glābēji arvien vairāk izsaukumu saņem uz Rīgu un Zemgali

Saistībā ar stipro vēju Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki arvien vairāk izsaukumu saņem uz Rīgu un Zemgali, informēja dienesta preses pārstāve Viktorija Gribuste. Līdz plkst.9 glābēji pa visu valsti bija saņēmuši 86 lūgumus palīdzēt novērst stiprā vēja radītos postījumus. Lielākā daļa izsaukumu bija saistīta ar kokiem, kas uzkrituši uz ceļu braucamās daļas, taču par nopietnāko aizvien uzskatāms incidents Tukumā, Rīgas ielā, kur uz divstāvu dzīvojamās mājas uzkrita vēja nolauzts koks, sabojājot jumtu un dūmvadu. No ēkas tika evakuēti desmit cilvēki. Naktī un rīta pirmajā pusē VUGD darbinieki visvairāk izsaukumu saņēma uz Kurzemi. Ventspilī, Priežu ielā, no kādas divstāvu ēkas sienas vējš bija atrāvis apmetumu. Liepājā, Raiņa ielā, divstāvu ēkai vējš bija norāvis jumta segumu 80 kvadrātmetru platībā. Šai pašā pilsētā Rīgas ielā koks bija uzkritis uz automašīnas. Savukārt pēdējās stundās arvien vairāk izsaukumu VUGD saņem uz Rīgu un Zemgali. Piemēram, Jelgavā vēja nolauzts koks šorīt uzkritis trim automašīnām, savukārt Rīgā, Viestura prospektā, no deviņstāvu dzīvojamās mājas jumta atrauts skārda gabals, kas karājas, apdraudot apkārtējos. Glābēji to patlaban mēģina noņemt.

Laika ziņas

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl