Vētrā Latvijā cietušas vismaz 30 automašīnas

0 Komentāru
Vētrā Latvijā cietušas vismaz 30 automašīnas
DEGPUNKTĀ

Ceturtdienas vētrā Latvijā cietušas vismaz 30 automašīnas, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Pagājušajā diennaktī VUGD tika saņemti 320 izsaukumi uz vēja radītiem postījumiem. 308 gadījumos izsaukumi bija Rīgā (205) un Pierīgā (103). Vairāk nekā 30 gadījumos vēja gāzti koki tika novākti no automašīnām, bet vismaz 15 gadījumos – no elektrolīniju vadiem.

Kā liecina uzņēmuma “Sadales tīkls” operatīvā informācija par elektrības piegādes pārrāvumiem, plkst. 8.30 bija 13 aktuāli elektrotīkla atslēgumi. Septiņi no tiem bija Rīgas reģionā, četri – Latgalē un pa vienam Kurzemē un Vidzemē.

Kopumā bez elektrības šobrīd palikuši mazliet vairāk nekā 200 “Sadales tīkla” klienti. Visvairāk to ir Jūrmalā, kur divu elektrības atslēgumu dēļ bez elektrības šobrīd palikuši nedaudz vairāk nekā 150 klienti Veidenbauma un Irbju ielas rajonā.

Turklāt izsaukumi dienestā tiekot saņemti joprojām – šobrīd vismaz 19 notikuma vietās Rīgā un Pierīgā glābēji novērš stiprā vēja radīto postījumu apdraudējumus – galvenokārt, novāc kritušus kokus.

Jau ziņots, ka stiprākās vēja brāzmas ceturtdien reģistrētas Rīgā – 23 m/s pilsētas centrā, 24 m/s Daugavgrīvā un 26 m/s Kundziņsalā. Arī Ventspils ostā ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprinājās līdz 25 m/s. Valsts lielākajā daļā vēja brāzmu spēks bija mazāks par 20 m/s.

Kāds laiks būs nākamnedēļ? Uzzini sinoptiķu prognozi! 

Piektdien ziemeļrietumu vējš brāzmās pūtīs ar ātrumu līdz 10-16 m/s, vējainākā diena būs Rīgā un Latgalē. Pievakarē galvaspilsētā vēja ātrums brāzmās vairs nepārsniegs 10 m/s, prognozē sinoptiķi.

Atbilstoši Boforta skalai vētra ir vējš, kura vidējais ātrums – nevis ātrums brāzmās – uz sauszemes vai jūrā pārsniedz 20 metrus sekundē.
0 Komentāru