Vētra draud appludināt piekrastes rajonus; palīdzības dienesti gatavi evakuēt cilvēkus

0 Komentāru
Vētra draud appludināt piekrastes rajonus; palīdzības dienesti gatavi evakuēt cilvēkus
(Foto: LETA)

Šovakar gaidāmā vētra savu kulmināciju un posta darbus sasniegs ap desmitiem vakarā. Sevišķi liels risks ir Rīgas jūras līča piekrastē dzīvojošajiem, kad stiprais vējš jūras ūdeni dzīs iekšā, un tas būs vienu metru virs normas. Tas nozīmē to, ka šeit Vecdaugavā dzīvojošajiem ir jāsatraucas par savu māju applūšanu.

Vētras dēļ augsts bīstamības stāvoklis izziņots Kurzemes un Vidzemes piekrastēs, kur jau pēc divām stundām vēja brāzmas sasniegs 27 metrus sekundē. Lūstoši koki vai vēja norauti jumti var apdraudēt cilvēku dzīvības, bet Latvenergo ir gatavs reaģēt uz plašiem elektrotīklu bojājumiem. Savukārt Rīgā gatavības režīmā ir civilās aizsardzības plāns, lai īstenotu cilvēku evakuāciju plūdu gadījumā. Ūdens līmenis Rīgas jūras līcī jau ir virs normas un draud appludināt mājas.

Cik draudīgi ūdens jau pietuvojies mājām Vecdaugavā, pēcpusdienā vērtēja Rīgas Pašvaldības policija, kas, balstoties uz iepriekšējo gadu līdzīgu plūdu pieredzi, ir noteikusi paaugstinātā riska zonu. Taču šoreiz iedzīvotāji satraukumu nepauž. Vētrai ar spēku 27 metri sekundē un plūdiem nekā īpaši negatavojās, arī mēbeles un vērtīgākās lietas nepārvietoja uz augstākām vietām.

Vecdaugavas iedzīvotājas Rebeka un Rūta: ”Nu tad droši vien kaut kas uzplūdīs, bet mēs jau esam diezgan pieraduši. Bet sen jau tā nav bijis, ka līdz sētai, līdz mājai. Pagājušajā pavasarī varbūt līdz sētai bija.” Savukārt Vecdaugavas iedzīvotājs Pēteris norāda: ”Es nedomāju, ka būs tik traki kā citus gadus, ir bijis kādreiz trakāk. Ja krasts nav nostiprināts, tad problēmas varētu būt.”

Vecdaugavas iedzīvotāja Valentīna atzīst, ka nav gatava plūdoem: ”Nē, neesmu gatava. Nē, man bēniņu nav, nav kur paslēpties. Nu, ko, nāksies tad savākti mantas un braukt uz pilsētu, Rīgu, tālāk no šī ūdens.”

Brāzmu radītos viļņus jūras līcī sanākuši skatīties vairāki cilvēki, bet pašvaldības policija ieradusies skatīt, vai nav kādi pārgalvīgie un neapdraud savas dzīvības.

Pašvaldības policijas bākuguns signāli Vecdaugavā, Mangaļsalā un Kundziņsalā šovakar liecināja – iestājoties tumsai, prognozes pasliktinājušās. Ūdens līmenis līcī kāps vēl augstāk nekā iepriekš domāts – par metru un trīsdesmit centimetriem, un tamdēļ cilvēkus sāka informēt jau par galējā varianta iespējamību– evakuāciju.

Pašvaldības policija ir sagatavota, lai šonakt iedarbinātu civilās aizsardzības plānu, un tamdēļ jau savlaicīgi šovakar brīdināja Vecdaugavas, Mangaļsalas un Kundziņsalas iedzīvotājus par mājokļu applūšanu.

Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes kārtībnieks Dzintars Āboliņš: ”Šobrīd ir tas draudīgais periods, kad ūdens līmenis acīm redzami ceļas, un vienkārši informējam par to, ka var vērsties policijā.”

Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir gatavs šonakt reaģēt uz vētras radīto postījumu likvidēšanu. Stipras vēja brāzmas saglabāsies arī vēl rīt dienā.

0 Komentāru