Vētrā cietušais prāmis “Isabelle” atjaunots un atgriezīsies maršrutā Rīga-Stokholma

0 Komentāru
Vētrā cietušais prāmis “Isabelle” atjaunots un atgriezīsies maršrutā Rīga-Stokholma

“Tallink Grupp” kruīza kuģis “Isabelle”, kas kursē maršrutā Rīga–Stokholma, piektdienas vakarā atgriežas regulārajā satiksmē, informē “Tallink Grupp”.

Pēdējo divu dienu laikā kuģim tika veikti remontdarbi, lai atjaunotu tā priekšgala durvju funkcionalitāti, ko janvāra sākumā ietekmēja kuģošana stipra vēja apstākļos.

Kompānija pieņēma lēmumu izlaist vienu reisu uz Stokholmu, lai veiktu papildu remontdarbus neatkarīgi no tā, ka nepieciešamie remontdarbi uz kuģa tika veikti nekavējoties un kuģis bija drošs kuģošanai, ko apstiprināja gan Latvijas, gan Zviedrijas kompetentās iestādes.

Lēmums veikt papildu tehniskos remontdarbus bija nepieciešams galvenokārt pasažieru ērtībām, jo pasažieru tunelis Rīgas pasažieru ostā tehniski nav piemērots izmantošanai, kad kuģis ir pietauvots ar kreiso bortu, līdz ar to tas padarīja iekāpšanu un izkāpšanu no kuģa neērtu pasažieriem.

“Saistībā ar to, ka mēs nevarējām izmantot Rīgas Pasažieru ostas tuneli, mūsu pasažieri nevarēja uzkāpt uz kuģa, izmantojot ierasto maršrutu, bet iekāpšanai un izkāpšanai izmantoja automašīnu klāju, kas nav ērts risinājums, jo īpaši šajā gada laikā,” skaidroja “Tallink Grupp” Kuģu darbības vadītājs, kapteinis Tarvi-Carlos Tuulik.

Tādēļ nolemts pēc iespējas ātrāk plānot un saskaņot papildu remontdarbus pirms kuģa plānotās apkopes dokā marta beigās un atcelt vienu kuģa reisu uz Stokholmu, lai veiktu priekšgala durvju remontdarbus, un varētu atjaunot visas kuģa ierastās darbības klientu ērtībām. Pēc nepieciešamo apstiprinājumu saņemšanas no kompetentajām iestādēm remontdarbu veikšanai, tika atcelts viens reiss.

“Esmu gandarīts, ka viss ir veikts atbilstoši plānam un grafikam, un šovakar mēs varam atgriezt kuģi “Isabelle” regulārajā satiksmē, atkal piedāvājot saviem klientiem ērtu iekāpšanu un izkāpšanu Rīgas ostā,” piebilda kapteinis Tuulik.

0 Komentāru