Vētrā cietis prāmis “Isabelle” – tam sadauzīts priekšgals jeb tā dēvētais viļņlauzis

34 komentāri

“Tallink” pasažieru prāmim “Isabelle” kuģošanas atļauja ir izsniegta tikai uz vienu mēnesi, to LNT Ziņām apstiprināja Latvijas Jūras administrācijā.

Pagājušajā nedēļā piedzīvotajā vētrā prāmim nodarīti bojājumi, un tam veikts pagaidu remonts. Tikmēr pasažieri uztraucas, vai kuģot ar šo prāmi ir droši.

Ostā pietauvotajam prāmim paskats bēdīgs. Vētrā tas pamatīgi apdauzīts. Viss priekšgals vienos skrāpējumos un buktēs.

Pasažieri, kas pirmdien atgriezās no Stokholmas, ir pārliecināti, ka prāmis “Isabelle” vētrā cietis krietni vairāk, nekā tas tiek publiski atzīts.

Arī pasažieris Gaitis Grūtups satraukts par prāmja tehnisko stāvokli un to, cik droši ir ar to kuģot. Viņš pirmdienas rītā ar to atgriezās Rīgā. Prāmis bijis pasažieru pārbāzts. Un nostāsti uz tā, tostarp no paša personāla, dzirdēti visdažādākie. Viņam negriboties domāt, ka peļņas jautājums ņem virsroku pār drošību.

Gaitis Grūtups
prāmja “Isabelle” pasažieris

Tagad ir ļoti liels cilvēku pieplūdums no Lietuvas, Latvijas uz Skandināviju strādāt. Un kuģim apstāties un pateikt, ka neies… To es jūtu, ka tas komerciālais spiediens ir liels, ka tam reisam ir jābūt.

Lielāku skaidrību par to, cik ļoti vētra plosījusi “Isabellu” vieš Latvijas Jūras administrācija. Ticis sadauzīts tā dēvētais prāmja viļņlauzis. Tiesa, aiz tā vēl atrodas durvis, kas hermētiski noslēdz kuģa auto klāju. Līdz ar to bojājums drošību neietekmē.

“Viņš izskatās briesmīgāks nekā ir patiesībā. Šis te priekšgals nenodrošina hermētismu, tas ir viļņu lauzējs. Viņš uztver viļņu sitienus, tas ir viņa tiešais uzdevums. Kuģis būs jāremontē… Jā, vai viņiem tas ir plānots vai ne… Mēs šobrīd esam devuši atļauju kuģi izmantot uz mēnesi,” LNT Ziņām norādīja Latvijas Jūras administrācija.

Bez tam vēl pastiprinātas drošības dēļ Jūras administrācija noteikusi virkni pasākumu, kas jāveic prāmja ekipāžai, lai kontrolētu, vai ar kuģa priekšgalu viss ir kārtībā un nerodas apdraudējums.

“Kuģim tika veikts pagaidu remonts. Jūras administrācijas kuģošanas drošības inspektoru klātbūtnē kuģis tika pārbaudīts, un kuģis tiešām ir drošs, to mēs ar pilnu atbildību varam sacīt,” norāda Latvijas Jūras administrācija.

Kompānijas “Tallink” pārstāve LNT Ziņām nemācēja teikt, ko ar “Isabellu” plānots darīt pēc mēneša, kad kuģošanas atļaujas termiņš būs beidzies.

Baiba Muceniece
“Tallink” pārstāve

Vizuālais šeit šobrīd tas nav absolūti prioritāte, remondarbi tika veikti tādā apjomā, kādā tie bija nepieciešami, un kuģis saņēma atļauju drošai ceļošanai no Latvijas Jūras administrācijas.

Kaut kad gada sākumā esot ieplānota “Isabelles” tehniskā apkope.

34 komentāri