Vēsturnieks Tumans: Intelektuālais potenciāls krītas

Ne tikai es, bet arī mani kolēģi – mēs visi redzam, ka intelektuālais potenciāls krītas un mazinās, tā intervijā LNT raidījumam ”900 sekundes” atzina antīkās vēstures speciālists, Latvijas Universitātes (LU) profesors Harijs Tumans.

Atpakaļ uz rakstu

2 komentāri

  • Jānis

    Jānis

    Izdevusies intervija. Vajadzīgi intervētājas jautājumi. Profesors Tamans tieši atklāj mūsu situācijas cēloņus. Vienlaikus redzam, ka nosaucot par galveno cēloni novirzes no pamatvērtībām, profesors risinājumu nesniedz. Tā ir likumsakarība, jo pamatvērtības skaidro garīgās zināšanas, bet prof. Tamans ir akademisko zināšanu pārstāvis. Risinājums ir pievēršanās Dabas, Dieva likumiem, dzīve saskaņā ar tiem. Tas ir mūsu senču baltu kultūras pamats. Te arī atklājas mūsu novirze cenšoties par galveno sasniedzamo izvirzīt profesionalitāti, izcilību. Izrādās, ka vajag censties atjaunot latviešu tautu, tās kultūru un tad uz sakārtotām pamatvērtībām izkopt izcilību. Rietumus tā neizglābsim, taču ar piemēru pārliecināsim par veidu, kā sakārtot savu sabiedrību. Ko līdzīgu darījām ekonomisko krīzi pārvarot izdevumus samērojot ar ieņēmumiem. Rietumos mūsu pieredze kalpoja par piemēru risinot krīzi Grieķijā. Var tīksmināties par labvēlīgām iespējām, bet tās jāapliecina saglabājot savu baltu kultūru, tās pamatvērtības.
  • SO.

    SO.

    Kamēr to nepateiks kāds ārzemju eksperts,mūsējie neklapēs ne ar ausi.Skolā bērnus "moka skolotāji" ar darbu stundās, neļaujot spēlēties telefonos, mājās par pārslodzi brēc vecāki, jo uzdots pabeigt stundā nepaspēto, viņiem piebalso K.Šadurskis.Atbildes uz jautājumiem, kas sākas ar "kādēļ" vai "kā tu domā", daudziem skolēniem ir eksotiska svešvaloda.Nu izdomājuši brīnumlīdzekli kompetences, kuru jēgu īsti neizprot paši to "autori", kas jāievieš pusgada laikā.Šadurskis un Co varētu aiziet uz skolu un vienu gadu pastrādāt un parādit, kā veicas(ar jauno algas modeli, protams), tikai bērnu žēl.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!