Vēsturnieki sagatavojuši informatīvu prettriecienu Latvijas tēla nomelnotājiem

7 komentāri
Vēsturnieki sagatavojuši informatīvu prettriecienu Latvijas tēla nomelnotājiem
Foto: LETA

Tuvojoties 16. martam, dienasgaismu ieraudzījis Latvijas vēsturnieku sagatavotais informatīvais materiāls par leģionāriem. Tas varētu kalpot kā informatīvs prettrieciens Latvijas valsts tēla nomelnotājiem – tā dēvētajiem 16. marta antifašistiem.

Materiāls ir izdots trīs valodās – latviešu, krievu un angļu. Skaidrojumu par 16. marta nozīmi Otrajā pasaules karā jau saņēmuši daudzi vadošie pasaules, tostarp arī Krievijas mediji.

Pēdējos gadus tā dēvētie antifašisti un dažādas sabiedriskās organizācijas leģionāru atceres dienu izmanto, lai izvirzītu apsūdzības pret Latviju un latviešiem, par it kā mūsu valstī vērojamu nacisma atdzimšanu. Informācija par Latviešu leģionu tiek balstīta uz vēsturiski nepatiesiem faktiem un to skaidrojumiem. Latvijas vēsturnieki visai pasaulei tagad skaidro, kas patiesībā notika 1944. gada 16. martā, un kāpēc sirmie karavīri piemin bojāgājušos cīņu biedrus.

Vēsturnieku apkopotajā informatīvajā materiālā skaidrots, ka Latviešu leģions Otrajā pasaules karā izveidots nelikumīgi. Piespiedu kārtā vācu armijā mobilizēti 115 tūkstoši Latvijas jaunieši, bojā gāja ap 30 tūkstošiem, daudzus dzīvi palikušos pēc kara represēja padomju režīms. Neviens no leģionāriem nav atzīts par vainīgu kara noziegumos.

Vēsturisko notikumu apkopojums izklāstīts trīs valodās – latviešu, krievu un angļu un tas varētu kalpot kā informatīvs prettrieciens Latvijas valsts tēla nomelnotājiem. Materiālā uzsvērta arī Krievijas masu mediju 16. marta pasākumu interpretācija atbilstoši saviem propagandas nolūkiem.

Informatīvais materiāls izsūtīts vietējiem un ārvalstu žurnālistiem, pētniekiem un viedokļu līderiem. Ikviens interesents ar to var iepazīties arī internetā.

TOP komentāri

 • guntis
  +3 +3 0

  guntis

  Lai vienreiz aizver muti tie komunistu pakalpini,atradusies taisnibas mekletaji.nav ko sagrozit vesturi
 • šausmas
  +2 +2 0

  šausmas

  Kautkāds stulbums te tiek apspriests,liekas,ka Latviešu leģionāri ir vienīgie,kas karojuši,pret krieviju,[visu cieņu viņiem],atveriet acis vienreiz un beidziet riet viens uz otru,tāpat arī krievi dienēja,[legāli vai piespiedkārtā],pret krieviem un daudz tautību bij vienā un otrā pusē un ne mazāk zvērību bij arī vienā un otrā pusē,ieņemot kādas apdzīvotas vietas,beidziet vienreiz rieties...
 • J

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl