Vēsturiski! Latvijas zinātnieki dosies ekspedīcijā uz Grenlandi, lai veiktu ledāju pētniecību

Pievienot komentāru
Vēsturiski! Latvijas zinātnieki dosies ekspedīcijā uz Grenlandi, lai veiktu ledāju pētniecību
Foto: AFP / LETA

Latvijas polārpētnieki dosies zinātniskajā ekspedīcijā uz Rasela ledāju Grenlandē, lai pētītu ledājus un apkārtējās vides izmaiņas klimata pārmaiņu kontekstā.

Tā būs latviešu polārpētnieku pirmā zinātniskā ekspedīcija uz Grenlandi, un tā norisināsies no 25. jūlija līdz 5. augustam, bet šodien ekspedīcijas dalībnieki stāstīs par paredzētajiem pētījumiem, iepazīstinās ar pētījumu metodēm un iekārtām, tostarp Latvijas uzņēmuma Radar Systems ražoto ģeoradaru, kā arī dalīsies pieredzē par iepriekšējām ekspedīcijām uz Islandes ledājiem.

Ledāja atrašanās vieta

Paredzams, ka Grenlandē veikto pētījumu rezultāti veicinās Latvijas zinātnieku līdzdarbošanos starptautiska līmeņa Arktikas reģiona problēmu risināšanā, kas saistās ar pastiprināto ledāju kušanu. Pētījumu realizēšana Grenlandē sekmēs arī zinātnieku izpratni par agrāko apledojumu radīto reljefa formu veidošanos, kā arī nogulumu un derīgo izrakteņu izplatības likumsakarībām Latvijā. Zinātnieki apņēmušies turpināt iesāktos ledāju pētījumus, regulāri īstenojot ekspedīcijas uz polārajiem reģioniem.

Foto