Vēsturiski kadri! Rīgas skati un cilvēku ikdiena vairākos gadu desmitos

Komentāri
Vēsturiski kadri! Rīgas skati un cilvēku ikdiena vairākos gadu desmitos
Rīgas panorāma - 1970. gads. (Jānis Valters Ezeriņš / f64)

Eiropas Komisijas finansētajā portālā “EUscreen” publicēti vairāki video materiāli, kuros redzami dažādi vēsturiski kultūras, sporta, politikas un citi sabiedrībai aktuāli notikumi.

Tostarp portāla apmeklētājiem pieejams unikāls video, kurā redzama Rīgas ikdiena 1929. gadā. Vairāk nekā 12 minūšu garajā video iespējams redzēt, kā tolaik izskatījusies Rīga un tās iedzīvotāju ikdiena. Vēsturisko kadrus ar Daugavu, Vecrīgas ielām, Melngalvju namu un citiem skatiem iemūžinājis kāds zviedrs.

Aplūkot video portālā “EUscreen” ikvienam piedāvā Kungliga bibliotēka Zviedrijā. Unikālos kadrus un vēsturiskos mirkļus iespējams aplūkot šeit.

“EUscreen” ir Eiropas Komisijas finansēts portāls, kas piedāvā aplūkot tūkstošiem audiovizuālos materiālus ar vēsturiskiem mirkļiem Eiropas Savienības valstīs. Tostarp atrodamas dažādu TV pārraides un video materiāli, kas vēsta par kultūras, politikas un ekonomikas notikumiem, kas risinājušies 20. un 21. gadsimtā.

Gadiem ejot, Rīga visnotaļ piedzīvojusi dažādas pārmaiņas.

Ielūkojoties foto aģentūras “f64” arhīvā, Skaties.lv apkopojis un piedāvā arī dažus vēsturiskus foto ieskatus galvaspilsētas un tās iedzīvotāju ikdienā!

 

 

 

 

 

 

Lasi vēl