Vēsturiski kadri: aplūko, kā Latviju senās dienās stindzinājusi ziema

Anita Gušča

Autors: Anita Gušča

3 komentāri
Vēsturiski kadri: aplūko, kā Latviju senās dienās stindzinājusi ziema
ATTĒLS NO LATVIJAS NACIONĀLĀS DIGITĀLĀS BIBLIOTĒKAS KOLEKCIJAS "ZUDUSĪ LATVIJA"

Šonedēļ gaidāms lielākais aukstums kopš pagājušās ziemas, liecina sinoptiķu prognozes. 

Kā jau vēstīts, otrdien, 22. janvārī, naktī un no rīta gaidāmi lieli temperatūras kontrasti – minimālā gaisa temperatūra būs no -1…-3 grādiem Dienvidkurzemes piekrastē līdz -22…-25 grādiem vietām valsts ziemeļaustrumu novados. Arī dažās no turpmākajām naktīm gaisa temperatūra Austrumlatvijā var noslīdēt nedaudz zem -20 grādiem, savukārt Kurzemē saglabāsies siltāks laiks un piekrastē termometra stabiņš dažbrīd pakāpsies mazliet virs nulles.

Lai gan šonedēļ gaidāms īstens ziemas spelgonis, prognozētā gaisa temperatūra tomēr nepārspēs zemāko gaisa temperatūru, kas fiksēta Latvijā. Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija, 1956. gada 8. februārī Latvijā fiksēta vēsturiski zemākā gaisa temperatūra – toreiz termometra stabiņš Daugavpilī bija noslīdējis līdz mīnus 43,2 grādiem. Tā ir zemākā novērotā gaisa temperatūra Latvijā meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Par to, cik savulaik Latvijā bijusi barga ziema, stāsta arī attēli no Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas kolekcijas “Zudusī Latvija”. Piedāvājam aplūkot pāris stindzinošās ziemas bildes no senākām dienām.

3 komentāri