Komentāri
Vēsturiskas fotogrāfijas: Barikādes, drosmīgi piketi un latviešu cīņa par neatkarību
Foto no Latvijas Kara muzeja arhīva

Vēsturiskas fotogrāfijas no notikumiem, kas norisinājās galvaspilsētā Rīgā pirms 23 gadiem, sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju apkopojis portāls Skaties.lv. Piedāvājam Tev lasītāj, uzzināt vai atcerēties Latvijas vēsturei vitāli svarīgo barikāžu laiku!

Janvāri Latvijā varētu dēvēt arī par barikāžu mēnesi, jo divas nedēļas 1991. gadā šajā mēnesī latviešu tauta organizēja aizsardzības pasākumus, lai nosargātu mazāk nekā desmit mēnešus veco, atjaunoto Latvijas valsti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par janvāra barikāžu laiku tiek uzskatīts 13. – 27. janvāris taču daži vēsturnieki uzskata, ka var sacīt – barikāžu laiks norisinājās līdz 1991. gada 21. augustam, kad pēdējo reizi padomju OMON specvienības uzbruka Jēkaba kazarmām.

Kopumā janvāra barikādēs piedalījās vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku.

Skaties foto no barikādēm un piketiem!

Pirms barikāžu uzcelšanas OMON 1991. gada 1. janvārī ieņēma Preses namu. Uzbrukuma mērķis bija pārtraukt Latvijas neatkarību atbalstošo izdevumu drukāšanu. Pēc nedēļas, 8. janvārī, tika pieņemts lēmums Baltija ievest PSRS bruņotos spēkus.

13. janvārī notika uzbrukums Viļņas Televīzijas tornim, kurā gāja bojā vairāki cilvēki, tādēļ Latvijas Tautas frontes līderi aicināja latviešus pulcēties Vecrīgā, lai paustu atbalstu Lietuvai un tās neatkarībai. Kopumā krastmalā sapulcējās pusmiljons cilvēku. Tad cilvēki arī sāka veidot barikādes Vecrīgā. Barikādes tika veidotas arī citviet Latvijā – Liepājā, Kuldīgā un pie Ulbrokas.

14. janvārī notika OMON uzbrukums barikādēm, kas tika izveidotas uz Vecmīlgrāvja un Brasas tiltiem. Notika kautiņi un automašīnu dedzināšana. OMON uzbrukums Āgenskalnā policijai notika arī 15. janvārī.

21. janvārī LR Augstākās Padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs un PSRS prezidents Mihails Gorbučovs tikās, un tika panākts solījums pārtraukt militāros uzbrukumus Rīgā.
Pilnībā barikādes tika demontētas vien 1992. gada rudenī, labu laiku pēc tam, kad PSRS bija atzinusi Latvijas neatkarību.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl