Vēsturiskā ēkā Rēzeknē par 3,3 miljoniem eiro top dienesta viesnīca skolēniem

1 komentārs
Vēsturiskā ēkā Rēzeknē par 3,3 miljoniem eiro top dienesta viesnīca skolēniem
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Valsts nozīmes arhitektūras piemineklī, Surmoņinu namā Rēzeknē, top dienesta viesnīcas skolu audzēkņiem, kuras restaurācijā un izbūvē tiks ieguldīti 3 342 496 eiro, aģentūru LETA informēja pilsētas pašvaldības pārstāvis Kārlis Pozņakovs.

Dienesta viesnīcas būvniecības darbi Atbrīvošanas alejā 92 sākti jūnija beigās, ir nosvinēti spāru svētki, un darbus plānots pabeigt 15 mēnešu laikā. Galvenā ieeja būs organizēta no Atbrīvošanas alejas puses, ar recepcijas un uzgaidāmo telpu. Ēkā saglabātas trīs esošās kāpņu telpas, savienojot tās ar gaiteni, kas pirmajā un otrajā stāvā iet cauri ēkai. Ēkas centrālajā daļā būs ierīkots lifts.

Pēc pārbūves telpu kopējā platība palielināsies līdz 1383 kvadrātmetriem. Ēkas trešajā stāvā, tam pievienojot bēniņu apjomu, tiks izbūvētas jaunas telpas – istabas audzēkņiem. Būvdarbu laikā paredzēts veikt teritorijas labiekārtošanas darbus 1300 kvadrātmetru platībā.

Dienesta viesnīcas istabiņas plānotas divām, trim vai četrām personām.

Ēka, kur top dienesta viesnīca, ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis “Tipogrāfija”. Ēka pašreizējā apjomā celta 1911.gadā kā īres un veikalu māja. Tās arhitekts nav zināms. Pirmā stāva telpas tika izīrētas tirgošanai, otrā stāva – dzīvošanai. Pašreizējā apjomā ēka izveidojusies vairāku pārbūvju un papildinājumu rezultātā, bet ēkas fasādes lielā mērā saglabājušas izskatu, kāds tas izveidots līdz Pirmajam pasaules karam. No 1998.gada līdz šī projekta izstrādei bijuši vairākkārtēji mēģinājumi veikt rekonstrukcijas darbus, bet tie visi apstājušies ieceres stadijā.

Būvdarbus objektā veic PS “Latgales būve”, un to izmaksas ir 3 342 496 eiro. Būvuzraudzību nodrošina SIA “Mārčuks”, bet autoruzraudzību – SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”. Darbi tiek līdzfinansēti no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem.

1 komentārs