Vēsturiskā ēka Kalnciema ielā aizdedzināta ļaunprātīgi, pieļauj VUGD

0 Komentāru

Nedēļas nogalē notikušais ugunsgrēks Rīgā, Kalnciema ielas jūgendstila ēkā, iespējams, izraisīts ļaunprātīgi, – tā lēš ugunsdzēsēji, jo, ierodoties notikuma vietā, viņi redzēja, ka nams ar atklātu liesmu jau dega visu sešu stāvu augstumā.

Māja ilgstoši bija tukša, tai mainījās īpašnieki, kas nespēja vai negribēja namu sakopt. Cilvēki, kas savulaik šajā ēkā mitinājās vai strādāja, pirmdien ieradās notikuma vietā un nespēja valdīt emocijas. 

Neapsaimniekotajā sešstāvu mājā ugunsgrēks ar atklātu liesmu izcēlās naktī uz svētdienu. Attēli no notikuma vietas dramatiski – visa ēka liesmās. Kopējā degšanas platība – 4650 kvadrātmetru. Dega visi stāvi un jumts.

“Ugunsgrēks lokalizēts, notiek dzēšanas darbi. Sagruvumi ir otrā stāva līmenī. Prognozējam, ka vismaz šodien turpināsies darbi, pārsegumi sagruvuši, netiekam klāt,” norāda VUGD pārstāvis Uģis Vējš.

Bojāta arī siltumtrase, un notikuma vietā šodien aktīvi rosījās strādnieki. Grūstot pārsegumiem, tika bojāta trase, kas novada siltumu tuvējām ēkām. Izvilkts pagaidu pieslēgums dzīvojamajām mājām.

Jūgendstila ēka ir celta 1914. gadā. Pie tās TV3 Ziņas sastapa kādu sirmu kundzi, kura atbraukusi uz šejieni no Juglas, lai, iespējams, pēdējo reizi apskatītu savu bijušo darbavietu.

“Es te nostrādāju no 1963. gada līdz 1992. gadam faktiski. Astotā bērnu poliklīnika. Es biju galvenā ārste. Es jau 26 gadus nestrādāju, bet man ļoti žēl,” atklāj sieviete.

Pirms diviem gadiem Rīgas domes komisija klasificēja šo ēku kā vidi degradējošu būvi un tās īpašniekiem piemēroja paaugstināto nekustamā īpašuma nodokļa likmi. Maijā pašvaldība lēma namu sakārtot piespiedu kārtā, uzdodot īpašniekam nožogot namu piegulošo teritoriju, veikt tehnisko apsekošanu, demontēt celtniecības sietu, kā arī aizsegt pagrabu, logu un durvju ailes ar pret uzlaušanu drošu konstrukciju materiāliem. Rīgas domes opozīcija lūdz sasaukt Vides degradējošo būvju komisijas sēdi, lai skaidrotu situāciju par ugunsgrēku.

0 Komentāru