Vēstures muzejs aicina uz izzinošu orientēšanās spēli “Kokam pa pēdām”

0 Komentāru

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) 8. un 12. jūnijā aicina interesentus piedalīties jaunā orientēšanās spēlē “Kokam pa pēdām”, kas veltīta koka vēsturei Rīgā, vēsta “900 sekundes”.

Spēle domāta gan individuāliem dalībniekiem, gan komandām – ģimenēm, draugiem, darbabiedriem, tās laikā atbildīgi jāievēro epidemioloģiskie noteikumi. Tās gaitā jāizstaigā konkrēts maršruts pa pilsētas centru un jāatrod objekti, par kuriem sagatavoti jautājumi.

Otrdien, 8. jūnijā, spēle “Kokam pa pēdām” notiks no plkst. 14 līdz 20, bet sestdien, 12. jūnijā, no plkst. 10 līdz 17. Maršruts jāiziet divās stundās, cenšoties sakrāt iespējami daudz punktu; spēles sākums un nobeigums – LNVM, Brīvības bulvārī 32. Muzejs spēlei lūdz iepriekš reģistrēties saitē ej.uz/kpp2021 vai rakstot uz [email protected]

Jaunā spēle ir priekšvēstnesis izstādei “Airis, Mozus un radio. Koks Latvijas vēsturē”, kas LNVM gaidāma šā gada rudenī. Izstādes un aktivitāšu mērķis ir aktualizēt jautājumu par cilvēka un koka attiecību dinamiku, sekmēt pārdomas par augoša koka un “zaļo salu” nozīmi pilsētvidē, uzsvērt koka kā materiāla nozīmi dažādu laiku arhitektūrā, pilsētbūvniecībā, sakrālajā telpā, Latvijas ekonomikā un tirdzniecībā.

Jaunas zināšanas un pat atklājumi par koku lomu un nozīmi Rīgas pilsētvidē garantētas ikvienam spēles “Kokam pa pēdām” dalībniekam, savukārt uzvarētājiem tiks arī muzeja sarūpētas balvas un bezmaksas ieejas biļete uz izstādi rudenī.

0 Komentāru