Vēstules atklāj bērnu viskvēlākos sapņus

6 komentāri
Vēstules atklāj bērnu viskvēlākos sapņus
Foto: publicitātes foto

Tā vietā, lai prasītu rotaļlietas un saldumus, liela daļa bērnu vēstulēs lūdz iespēju doties ekskursijā uz Rīgu, jaunu mūzikas instrumentu vai iespēju ”būt līdzvērtīgam saviem klasesbiedriem”.

Ziemassvētku laiks vairs nav aiz kalniem. Ikkatra ģimene uz svētkiem vēlas saticību, prieku un svētkiem neiztrūkstošo apdāvināšanu, taču ne visiem bērniem un viņu ģimenēm sapņus izdodas piepildīt pašiem. Citiem ir nepieciešama palīdzība. Tādēļ līzinga kompānija InCREDIT GROUP sadarbībā ar TV3 jau vairākas nedēļas aicina bērnus iesūtīt savas kvēlākās vēlmes. Bērni un viņu vecāki ir bijuši aktīvi un uz šo brīdi, kamēr akcija joprojām turpinās, ir saņemtas jau vairāk nekā 100 vēstules.

Lai gan lielai daļai bērnu prasības ir vienkāršas un daudzi no viņiem vēlas saņemt jaunu telefonu vai datoru, bija arī tādas vēstules, kurās pausti lūgumi palīdzēt vientuļajai māmiņai vai audžuģimenei.

12 gadus vecā meitene, kura kopā ar vēl četriem bērniem dzīvo pie audžuģimenes, savā vēstulē raksta: ”Ja būtu iespējams, šie vecāki laikam paņemtu visus bērnunama bērnus. Gribētu visu mūžu šeit atrasties un dzīvot, jo tas miers un sapratne, kādu saņemam šeit, ir reti kuriem vecākiem. Redzējām televīzijā reklāmu un izdomājām, ka arī vecākiem var atdarīt ar labu. Mēs ļoti vēlamies, ja ne paplašināt savu vecāku mazo mājiņu, tad vismaz izremontēt esošās istabas.”

Daudzi bērni izmanto arī iespēju un lūdz organizēt viņiem tikšanos ar slavenībām. Jānis, kurš katru dienu trenējoties, lai nākotnē varētu nokļūt NBA, raksta, ka viņa ”sapnis ir satikties ar kādu Latvijā vai pasaulē slavenu basketbolistu”, savukārt Karīna, kuras ”hobijs ir uzkopt savu istabu” raksta, ka viņas ”sapnis ir piedalīties kādā no seriāla UgunsGrēks sērijām. Es eju teātra pulciņā, un man var uzticēt daudz teksta. Un es izteiksmīgi runāju. Es to ļoti vēlos, jo gribu iepazīt UgunsGrēka varoņus, kā arī šo viesnīcu. Kā arī gribu tur ”pašiverēt”.”

Foto: publicitiātes foto

Foto: publicitātes foto

Savukārt 12 gadus vecā Arta no Rīgas raksta: ”Vēlos, lai man ir savs raidījums, vai seriāls, kurā filmējos. Vēlos parādīt bērniem, ka arī tādi kā mēs varam filmēties televīzijā un kļūt atpazīstami. Tas ir tas, kas man ir vissvarīgākais sapnis”.

Citreiz mammas un tēti ir atteikuši jaunu telefonu vai datoru, tādēļ bērni savās vēstulēs lūdz arī to. ”Es zinu, ka arī viņiem sirsniņa sāp, ka viņi man nevar nopirkt datoru, tādēļ ceru, ka jūs piepildīsiet manu sapni”. Savukārt 14 gadus vecā Viktorija, kura ir pārcēlusies uz jaunu dzīvesvietu, kur pašvaldība vairs neapmaksā viņai mūzikas skolas nodarbības, savā vēstulē raksta, kādēļ vēlas mājās savu flautu.

Foto: publicitiātes foto

Foto: publicitātes foto

Vēstules atsūtījušas arī vairākas internātpamatskolas, kas skaidro, ka mazā finansējuma dēļ jaunās izklaides nereti nākas atlikt un tā vietā nākas rūpēties tikai par bērnu pamatvajadzībām. Vēstulēs atklājas, ka skolu pedagogi un vadība zina ikkatra skolas bērna kvēlākos sapņus. ”Lielie puiši jau sen sapņo par kārtīgu boksa piederumu komplektu, bet mazākie skolas bērniņi, no ”Sprīdīšu” grupiņas rūķim lūdza sapņu maisā ielikt jaunas izzinošas un attīstošas spēles. Lai nomierinātu satraukumu, noderētu arī aromterapijas spēles”.

Labdarības projekts Piepildi savu sapni joprojām turpinās. Tādēļ, ja arī tev ir kāds sen lolots sapnis, – raksti savu vēstuli TV3, Dzelzavas iela 120G, Rīga, LV-1021.

Pieteikuma vēstules gaidīsim līdz 01.12.2015. Lūdzam tajā norādīt:

  •             informāciju par sevi, savu kolektīvu vai grupu;
  •             sapņa aprakstu;
  •             kontaktinformāciju – adresi un tālruni.

Bērnu sapņu piepildīšana sāksies jau 23.11.2015. Atlasi veiks līzinga kompānija InCREDIT GROUP un TV3 darba grupa, kura izvērtēs nepieciešamāko sapņu realizēšanas iespējas un to finansēšanu.

Papildu informāciju lasi šeit.

6 komentāri