3 komentāri

Parādījušies jauni varianti papildfinansējuma piesaistei veselības aprūpei. Nozares ministre Anda Čakša piedāvā divu veidu veselības apdrošināšanas grozu – dalīto un pilno, vēsta TV3.

Pēcpusdienā uz pēdējo sanāksmi pulcējās premjera Māra Kučinska vadītā Veselības aprūpes darba grupa. Nozares ministre Anda Čakša izvirzīja apspriešanai divu veidu valsts veselības apdrošināšanas pakalpojumu grozus.

Ekrānuzņēmumi

Neatliekamajā grozā ietvertu ātrās palīdzības un ģimenes ārsta pakalpojumus, kā arī palīdzību grūtniecēm un cilvēkiem, kas sirgst ar slimībām, kas var apdraudēt pārējos iedzīvotājus. Savukārt pilnajā grozā iekļautu dažādus ambulatoros, dienas stacionāra, plānveida un citus pakalpojumus.

Ministre joprojām ir “pret” valsts veselības apdrošināšanu fiksēta maksājuma veidā. Pēc viņas domām, ir jānodrošina apdrošināšanas piesaiste sociālajam nodoklim.

Gala lēmums par papildu finansējumu veselības aprūpei būs jāpieņem koalīcijas partneriem nākamnedēļ.

Nacionālā apvienība vairāk sliecas atbalstīt veselības pakalpojumu pieejamību sasaisti ar sociālā nodokļa nomaksu.

Tikmēr “Vienotībā” norāda, ka pēdējā laikā izskanējuši daudzi dažādi pretrunīgi piedāvājumi.

Tikmēr mediķu arodbiedrībā pauž, ka ir “pret” Čakšas izvirzīto veselības apdrošināšanas sasaisti ar sociālo nodokli. Mediķu tiesību aizstāvji atbalstītu procentu no iedzīvotāju peļņas nodokļa novirzīšanu veselībai.

TOP komentāri

 • Ekhh Verž
  0 0 0

  Ekhh Verž

  Šī valsts ir domāta bagātajiem!!! Jo viņi nejutīs pvn kāpumu, bet parastajiem gan tik viegli nebūs... super !!!
 • Lauma Kļaviņa
  0 0 0

  Lauma Kļaviņa

  Varbūt, lai dakteri padala savas lielās algas ar māsiņām un sanitāriem....toč zinu, ka viņiem naudas netrūkst!
 • Laine Subotiallo

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl