Veselības nozares finansēšanai piedāvā celt PVN vai ieviest obligāto veselības apdrošināšanu

3 komentāri

Parādījušies jauni varianti papildfinansējuma piesaistei veselības aprūpei. Nozares ministre Anda Čakša piedāvā divu veidu veselības apdrošināšanas grozu – dalīto un pilno, vēsta TV3.

Pēcpusdienā uz pēdējo sanāksmi pulcējās premjera Māra Kučinska vadītā Veselības aprūpes darba grupa. Nozares ministre Anda Čakša izvirzīja apspriešanai divu veidu valsts veselības apdrošināšanas pakalpojumu grozus.

Ekrānuzņēmumi

Neatliekamajā grozā ietvertu ātrās palīdzības un ģimenes ārsta pakalpojumus, kā arī palīdzību grūtniecēm un cilvēkiem, kas sirgst ar slimībām, kas var apdraudēt pārējos iedzīvotājus. Savukārt pilnajā grozā iekļautu dažādus ambulatoros, dienas stacionāra, plānveida un citus pakalpojumus.

Ministre joprojām ir “pret” valsts veselības apdrošināšanu fiksēta maksājuma veidā. Pēc viņas domām, ir jānodrošina apdrošināšanas piesaiste sociālajam nodoklim.

Gala lēmums par papildu finansējumu veselības aprūpei būs jāpieņem koalīcijas partneriem nākamnedēļ.

Nacionālā apvienība vairāk sliecas atbalstīt veselības pakalpojumu pieejamību sasaisti ar sociālā nodokļa nomaksu.

Tikmēr “Vienotībā” norāda, ka pēdējā laikā izskanējuši daudzi dažādi pretrunīgi piedāvājumi.

Tikmēr mediķu arodbiedrībā pauž, ka ir “pret” Čakšas izvirzīto veselības apdrošināšanas sasaisti ar sociālo nodokli. Mediķu tiesību aizstāvji atbalstītu procentu no iedzīvotāju peļņas nodokļa novirzīšanu veselībai.