Veselības ministru apsūdz rindas “apiešanā” slimnīcā; Belēvičs pārmetumus noraida

3 komentāri
Veselības ministru apsūdz rindas “apiešanā” slimnīcā; Belēvičs pārmetumus noraida
Foto: LETA

Aizdomas, ka veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) apgājis rindu, lai saņemtu medicīnisko pakalpojumu. Belēvičs šā gada maijā Latvijas Onkoloģijas centrā, iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta maznozīmīga ķirurģiska operācija.

Tā trešdien vēsta Latvijas Avīze. Pats ministrs kategoriski noraida viņam izvirzītos pārmetumus. Latvijas Avīzē raksts tapis, pamatojoties uz anonīmu vēstuli, kuru parakstījis cilvēks, kurš sevi dēvē par Onkoloģijas slimnīcas ārstu.

Rakstā apgalvots, ka Belēvičs pie medicīnas pakalpojuma ticis ārpus kārtas, apejot rindu. Reaģējot uz izskanējušajiem pārmetumiem, Belēvičs šodien izplatīja īsu paziņojumu, kurā norāda, ka pēdējo 25 gadu laikā valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus viņš ir saņēmis tikai vienu reizi – 2004. gadā.

Savukārt citus komentārus, atsaucoties uz Pacientu tiesību likumā garantētajām pacienta tiesībām, ministrs atsakās sniegt.

Reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs paziņojis, ka sācis notikušā apstākļu noskaidrošanu. Savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) trešdien paziņoja, ka sagaida no veselības ministra nepārprotamu skaidrojumu sabiedrībai, lai kliedētu plašsaziņas līdzekļos paustās bažas, ka viņam valsts slimnīcā, iespējams, veikta ķirurģiska operācija, apejot ierasto kārtību.

Video: veselības ministrs pauž savu nostāju

3 komentāri