Video arhīvs: Veselības ministrs informē par vakcīnu portfeļa dienesta pārbaudes rezultātiem

Pievienot komentāru
Video arhīvs: Veselības ministrs informē par vakcīnu portfeļa dienesta pārbaudes rezultātiem
EDIJS PĀLENS, LETA

Ceturtdien, 8.aprīlī, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) informēja par vakcīnu iepirkuma otrās dienesta pārbaudes rezultātiem, informēja ministra komunikācijas padomniece Lāsma Bindere.

Veselības ministrs par vakcīnu iepirkuma otrās dienesta pārbaudes rezultātiem informēja plkst. 8.30.

Dienesta pārbaude aptvēra līdz šim vēl neizvērtētos pagājušā gada nogales Latvijas veiktos pieteikumus uz ražotāju “AstraZeneca”, “Johnson&Johnson”, “Pfizer”-“BioNTech”, “CureVac” un “Moderna” vakcīnām, kas veikti līdz šā gada 8. janvārim.

Dienesta pārbaudi Pavļuts sāka 5. martā, un to veica komisija, kurā strādāja pārstāvji no Veselības un Ekonomikas ministrijas. Komisija ir sniegusi ziņojumu par pārbaudes rezultātiem.

Kā ziņots, Pavļuts bija rosinājis pārbaudi saistībā ar vairākiem pirmajiem “BioNTech/Pfizer” vakcīnu pret Covid-19 iepirkumiem, kuros Latvija bija iegādājusies mazāk vakcīnu, nekā bija pieejams.

Ministrija par šo jautājumu bija rosinājusi pārbaudi, pēc kuras Pavļuts rosināja disciplinārlietu pret Nacionālā veselības dienesta Finanšu vadības departamenta Iepirkumu nodaļas vadītāja vietnieku Aināru Lācbergu un Veselības ministrijas valsts sekretāri Dainu Mūrmani-Umbraško.

Disciplinārlietā pret Lācbergu netika konstatētas viņa prettiesiskas darbības, lemjot par “BioNTech/Pfizer” vakcīnu iepirkšanu Latvijai.

Lasi vēl: