Veselības ministriju kritizē par situāciju psihiatrijā

Komentāri

Saeimas deputāti uzdevuši Veselības ministrijai sagatavot rīcības plānu situācijas sakārtošanai Latvijas psihoneiroloģiskajās slimnīcās, tostarp arī bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži”, kur tiesībsargs atklājis virkni pārkāpumu.

Deputāti Saeimas komisijā trešdien, 14. februārī, skaidroja ministrijas vadības un ierēdņu atbildību par katastrofālo speciālistu trūkumu nozarē, jo patlaban valstī ir 50 psihiatri un tikai 16 no tiem ir specializējušies bērnu psihiatrijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par bērniem ar garīgiem un mentāliem traucējumiem valstī atbildīgas četras ministrijas un to pakļautībā esošās iestādes, taču reālu palīdzību neviens īsti nesniedzot.

 

Līga Kozlovska
Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja

Vēstule atnāk no skolas ar visiem skolotāju parakstiem, un tur ir galvenā doma – mēs šo bērnu nemācīsim ar šādiem smagiem uzvedības traucējumiem. Dakter, dariet, ko gribat! Es zvanu uz Rīgu uz BKUS psihiatrisko nodaļu, tur saka – mēs šādu bērnu neņemam. Jums, dakter, jātiek pašai ar izglītības, ar sociālajiem darbiniekiem uz vietas.

Deputāti ministrijas ierēdņiem pārmeta arī tālejošas personālpolitikas trūkumu un būtisko atšķirību ārstniecības iestāžu finansējumos, kas ietekmē aprūpes speciālistu atalgojumu, no kā izriet arī aprūpes kvalitāte.

Piemēram, Rīgā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā finansējums ir daudz lielāks salīdzinājumā ar Ainažu slimnīcu.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl