Komentāri

Diabēta slimnieku asociācijā radušās aizdomas, ka Veselības ministrijā top jauna sistēma kompensējamo medikamentu izrakstīšanā, kas būtiski palielināšot pacientu līdzmaksājumus. Asociācijā brīdina, ka jau patlaban daudzi knapi spēj samaksāt par dārgajām zālēm. Veselības ministrijā apstiprina, ka izmaiņas patiešām top. Taču pārmaiņu mērķis esot palielināt konkurenci zāļu ražotāju starpā, ar mērķi samazināt medikamentu cenas.

Latvijā ar diabētu slimo aptuveni 4,3 procenti iedzīvotāju. Pēc Pasaules Veselības organizācijas aplēsēm – 2030. gadā cukurslimība kļūs par septīto izplatītāko nāves cēloni pasaulē. Latvijas Diabēta asociācijā brīdina – lai mirstība strauji nepieaugtu svarīga ir medikamentu pieejamība. Taču Veselības ministrijas ieceres liecinot par pretējo. Diabēta asociācijā ir aizdomas, ka turpmāk par kompensējamiem medikamentiem būšot jāpiemaksā vēl vairāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veselības ministrijā apstiprina, ka izmaiņas kompensējamo medikamentu sistēmā patiešām top. Mērķis – palielināt konkurenci starp zāļu ražotāju, lai medikamenti kļūtu lētāki. Līdz 27. maijam zāļu ražotāji varēja iesniegt priekšlikumus par medikamentu cenu un pacienta līdzmaksājumu samazinājumu.

Turpmākās nedēļās Nacionālajā veselības dienestā veiks aprēķinus, cik pacientam būs jāpiemaksā, ja šādas izmaiņas tik ieviestas un ārsts izrakstīs zāles, kas nav lētākās šajā grupā. Tikmēr Diabēta asociācija aicina ministriju nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus, kas vēl vairāk pasliktinās zāļu pieejamību.

Video

Lasi vēl