Veselības ministrija rosina samazināt pieļaujamo alkohola koncentrāciju asinīs visiem transportlīdzekļu vadītājiem

9 komentāri

Veselības ministrija (VM) izstrādājusi instrumentus, kā radikāli ierobežot alkohola pieejamību sabiedrībai.

Piektdien, 5. jūlijā, publiskajai apspriešanai nodots Alkoholisko dzērienu patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas rīcības plāns, kas paredz aizliegt visu alkoholisko dzērienu reklāmu televīzijā, radio un internetā, kā arī alkoholisko dzērienu pārdošanu degvielas uzpildes stacijās.

Degvielas tirgotāji Latvijā atkārtoto ministrijas rosinājumu dēvē par nesaprātīgu un uzskata, ka vēršoties tikai pret degvielas uzpildes stacijām, tiks ierobežota konkurence. Tikmēr VM norāda, ka šāds aizliegums mazinātu alkoholisko dzērienu patēriņu un braukšanu reibumā pie stūres.

“Aizliedzot tirgot alkoholiskos dzērienus degvielas uzpildes stacijās, tas mazinātu ar šos neplānots spontānos, alkoholisko dzērienu pirkumus degvielas uzpildes stacijās, un tādā veidā mēs, iespējams, mazinātu arī piedzērušos vai apreibušu šoferīšu statistiku un satiksmes negadījumus,” norāda VM Veselības veicināšanas nodaļas vadītāja Inga Birzniece.

Pret ministrijas rosinājumiem ir arī reklāmas asociācija, kas uzskata, ka reklāmu neesamība alkoholisko dzērienu patēriņu nemazinās. Vienlaikus ministrija iecerējusi līdz 0,2 promilēm samazināt pieļaujamo alkohola koncentrāciju asinīs visiem transportlīdzekļu vadītājiem.