3 komentāri

Lielu daļu ārstu neapmierinātības nākotnē varētu atrisināt apjomīga veselības aprūpes sistēmas reforma, ko šodien plašākai publikai prezentēja nozares ministre Anda Čakša. Tiesa, reforma joprojām ir izstrādes stadijā un tai nākotnē nepieciešami papildus budžeta līdzekļi, taču veselības ministri šoreiz atbalstot arī valsts maka turētāji.

Veselības ministre viena pati – bez valsts sekretāra vai citu ierēdņu atbalsta – sabiedrībai lika priekšā biezo dokumentu saini, kur uz papīra izklāstīta nākotnes veselības aprūpes sistēma. Pie reformas strādāts no rudens, un vēl par agru to saukt par gatavu, tomēr vīzija ministrijai jau ir.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs vissliktāk vakcinējamies, vēlu atklājam saslimšanas, viss rezultējas īsākā veselīgā dzīves ilgumā. Virsmērķis – lai pagarinātu veselīgos dzīves gadus un samazinātu starpību starp sieviešu un vīriešu dzīvildzi,” teic Čakša.

Ambiciozo mērķi plānots sasniegt kompleksi – mazinot rindas, veidojot ģimenes ārstu kopprakses un neatliekamo palīdzību ”pienesot” cilvēkiem klāt – vismaz stundas sasniedzamības rādiusā. Tāpat plānots slimnīcas dalīt četros līmeņos pēc to kompetences un veidot sadarbības tīklu reģiona ietvaros. Izveidota pat karte, kā tas varētu izskatīties. Viss – ar mērķi allaž trūkstošo veselības naudu izmantot lietderīgāk un tur, kur tā patiesi nepieciešama.

“Tā teritoriālā pieejamība ļauj nekonkurēt vienas teritorijas ietvarā. Slimnīcas pārpērk viena otrai speciālistus, tādēļ tā doma, kā cilvēkresursu izmantot un neattīstīt to pašu pakalpojumu blakus, ja nav to, kam tas vajadzīgs,” norāda veselības ministre.

Ministrijai šai jomā palīgā nākušas pašvaldības. Kā īpaši atsaucīgas Čakša šodien izcēla Siguldu, Jēkabpili, Daugavpili, Kuldīgu, taču priekšā darbs ar visiem novadiem.

Reforma sola arī ārstu algu pielikumu. Par cik un kam – to gan turpinās nolemt pašas slimnīcas. Finanšu ministrija gan solījusi naudu Čakšas reformai. Šobrīd veselībai novirza vien 9%tus no budžeta, kas ir krietni par maz. Sešu gadu laikā summu sola audzēt līdz 14%tiem.

TOP komentāri

 • :D
  +2 +2 0

  :D

  Kā tad.... nu galīgi šiem visiem solījumiem ticēt negribas. Bet, nu, ka var nesolīt..... :D
 • nu ja
  +1 +1 0

  nu ja

  Kādu ilgāku mūžu pensionāriem?????
  tāpat jau ja pensijā ir ilgāk par pieciem gadiem, tad pensionārs sāk tērēt "valsts naudu" un kļūst valstij par apgrūtinājumu.
 • Sausma
  +1 +1 0

  Sausma

  Jàsola un jàsola,arvien labàk,arvien vairàk.Gan jau kàdam ap sirdi paliks labàk.Ja pàrtiek no solíjumiem,jauníba ilgàk saglabàjoties.Tik zël apbedītàjus,bizness neveiksies.Ministre jau ar rītdienu garantés ilgu un nesàpígu dzīvosanu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl