Veselības ministrija: Ir gadījumi, kad pašizolāciju neievēro kā Latvijas iedzīvotāji, tā ārvalstnieki

2 komentāri
Veselības ministrija: Ir gadījumi, kad pašizolāciju neievēro kā Latvijas iedzīvotāji, tā ārvalstnieki
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Ir gadījumi, kad pašizolāciju, atgriežoties no valstīm ar augstiem Covid-19 saslimstības rādītājiem, neievēro kā Latvijas iedzīvotāji, tā ārvalstnieki, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” sacīja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta vadītāja Santa Līviņa.

Viņa akcentēja, ka turpmākā Covid-19 izplatība ir atkarīga no tā, kā iedzīvotāji izturēsies pret ierobežojumiem un ievēros pamatlietas, piemēram, regulāru roku dezinfekciju, distances ievērošanu.

Šobrīd lielākā problēma ir Covid-19 ievešana no ārvalstīm, sacīja Līviņa. Pēc viņas teiktā, pamātā visi gadījumi ir ievesti no ārvalstīm. Turklāt ir gadījumi, kad Latvijas iedzīvotāji, atgriežoties no valstīm ar augstu saslimstību, un arī ārvalstu iedzīvotāji neievēro pašizolāciju, kas ir ļoti svarīgi Covid-19 infekcijas ierobežošanai. Un tālāk infekcija tiek nodota kontaktpersonām, skaidroja speciāliste.

Tomēr pozitīvi, ka visi saslimšanas gadījumi epidemioloģiski ir izsekoti, akcentēja Līviņa. “Kamēr mēs varam visu izsekot un kamēr mums pamatā ir šie ievestie gadījumi, jāsaka, ka situācija ir gana stabila,” uzsvēra Līviņa.