Veselības ministrija gatavo plānu “B” gadījumā, ja ģimenes ārsti īstenos pieteikto streiku

0 Komentāru

Veselības ministrija jau gatavo plānu “B” gadījumā, ja ģimenes ārsti īstenos pieteikto streiku. Pirmdien, 19. jūnijā, sākās streika sarunas, pagaidām tās ieceri par streiku nav novērsušas. 

Līdz šim ministrija no sarunām vairījusies. Pēc tam kad pirms nedēļas ģimenes ārsti pieteica streiku, šī ir pirmā reize, kad abas puses sēdās pie sarunu galda, tomēr pusotru stundu ilgā tikšanās lielāku skaidrību neieviesa.

Izskatītas visas Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas iesniegtās streika prasības – kopskaitā piecas un panākta vienošanās, ka līdz otrdienas, 20. jūnija, vakaram ministrija tām gatavo atbildi. Trešdien abas puses tiksies atkal, lai saprastu, kādi ir kompromisi attiecībā par katru jautājumu.

Anda Čakša

Anda Čakša
Veselības ministre

Sarunu grūtākais jautājums ir par “E-veselību”, kur šis datums ir 1. septembris. Šobrīd ministrija stingri pieturas pie šī datumu, un ģimenes ārstu asociācija iestājas par pārlikšanas laiku. Asociācijas redzējums  – pārlikt par 12 mēnešiem, bet mans skatījums – mēs par to 9 mēnešus diskutējam, ir tikai 25 % līgumu, tātad nav šo mēģinājumu. Grūti runāt, ja tikai daži ir iesaistījušies.

Sarmīte Veide gan norāda, ka ar “E-veselības” sistēmu patlaban strādā 300 ģimenes ārstu un neesot dienas, kad no viņiem nepienāktu sūdzības. Tāpēc vēlme esot, lai sistēma būtu droša, ērta, ātra, kāda tā šobrīd nav.

Sarmīte Veide
Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente

Domāju, ka tas ir mīts, ko kāds grib uzturēt. Mēs neesam pret “E-veselību”, bet mēs nestrādāsim ar tādu, kura ir lēna, nobrūk. Šobrīd pat 3 dienas “E-veselības” sistēmā nevar ieiet, mēs tā nevaram strādāt.

Pirmdien abas puses strīdējās arī par to, vai ģimenes ārstu streiks maz pieļaujams. Katram savs skatījums un juridiskais tulkojums. Jebkurā gadījumā ministrija jau šobrīd mēģina saprast, kā virzīs pacientu plūsmu neatkarīgi no sarunu rezultāta.

Jau patlaban Veselības ministrijas ierēdņi apzvanot ģimenes ārstus un prasot – vai konkrētais mediķi streikos. Tas gan ģimenes ārstos radot neomulīgu sajūtu, jo, ja klausules otrā galā no ierēdņa atskanot frāze – “ministrija vēlas zināt, kā rīkoties tālāk”, to varot iztulkot dažādi, arī kā draudus.

0 Komentāru