Veselības ministre meklē papildu naudu ģimenes ārstiem

1 komentārs

Veselības ministre Anda Čakša ir gatava pārtraukt ieilgušo ģimenes ārstu protestu, kuri vismaz formāli turpina streiku. Ministre lūgs valdībai papildus aptuveni trīs miljonus eiro kapitācijas naudas palielināšanai. Premjers un finanšu ministre gan noskaņoti skeptiski.

Pavērsiens ģimenes ārstu un veselības ministres konfliktā notika pagājušās nedēļas nogalē. Pēc abu pušu tikšanās ģimenes ārsti sapratuši, ka ministre Anda Čakša gatava piekāpties galvenajā strīdus jautājumā – par papildu finansējumu ģimenes ārstu praksēm. Lai varētu palielināt kapitācijas naudu – ministre valdībā prasīs papildu finansējumu 2,9 miljonus eiro.

“Jā, tā summa ir liela. Atcerēsimies, ka veselības aprūpes nozare ilgstoši ir finanšu deficītā. Tādēļ ir tā sajūta, ka prasām vēl un vēl,” norāda ministre.

Veselības aprūpe nosaukta par vienu no galvenajām nākamā gada budžeta prioritātēm. Nozarei papildus atvēlēti aptuveni 200 miljoni eiro. Premjers ir skeptisks par papildu nepilnu trīs miljonu piešķiršanu.

“Valdība nekoriģē katras ministrijas iekšējo resursu sadalījumu. Es domāju, ka pieaugums ir milzīgs. Šobrīd mēs tālāk tā kā neskatāmies,” saka premjers Māris Kučinskis.

“Es domāju, ka šeit ir ļoti skaidra koalīcijas partiju vienošanās par finansējuma pieaugumu veselības aprūpei. Turpmāko trīs gadu laikā tam jāsasniedz 4% iekšzemes kopprodukta. Tas tiks nodrošināts,” teic ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Atgādinām, ka ģimenes ārsti pagaidām formālo streiku, praksēs dienā pieņemot ne vairāk par 20 pacientiem, nepārtrauks. Viņi cer, ka valdība izpildīs galveno prasību – kapitācijas naudas palielināšanu bez papildu kvalitātes prasībām.