Veselības ministre meklē papildu naudu ģimenes ārstiem

1 komentārs

Veselības ministre Anda Čakša ir gatava pārtraukt ieilgušo ģimenes ārstu protestu, kuri vismaz formāli turpina streiku. Ministre lūgs valdībai papildus aptuveni trīs miljonus eiro kapitācijas naudas palielināšanai. Premjers un finanšu ministre gan noskaņoti skeptiski.

Pavērsiens ģimenes ārstu un veselības ministres konfliktā notika pagājušās nedēļas nogalē. Pēc abu pušu tikšanās ģimenes ārsti sapratuši, ka ministre Anda Čakša gatava piekāpties galvenajā strīdus jautājumā – par papildu finansējumu ģimenes ārstu praksēm. Lai varētu palielināt kapitācijas naudu – ministre valdībā prasīs papildu finansējumu 2,9 miljonus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Jā, tā summa ir liela. Atcerēsimies, ka veselības aprūpes nozare ilgstoši ir finanšu deficītā. Tādēļ ir tā sajūta, ka prasām vēl un vēl,” norāda ministre.

Veselības aprūpe nosaukta par vienu no galvenajām nākamā gada budžeta prioritātēm. Nozarei papildus atvēlēti aptuveni 200 miljoni eiro. Premjers ir skeptisks par papildu nepilnu trīs miljonu piešķiršanu.

“Valdība nekoriģē katras ministrijas iekšējo resursu sadalījumu. Es domāju, ka pieaugums ir milzīgs. Šobrīd mēs tālāk tā kā neskatāmies,” saka premjers Māris Kučinskis.

“Es domāju, ka šeit ir ļoti skaidra koalīcijas partiju vienošanās par finansējuma pieaugumu veselības aprūpei. Turpmāko trīs gadu laikā tam jāsasniedz 4% iekšzemes kopprodukta. Tas tiks nodrošināts,” teic ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Atgādinām, ka ģimenes ārsti pagaidām formālo streiku, praksēs dienā pieņemot ne vairāk par 20 pacientiem, nepārtrauks. Viņi cer, ka valdība izpildīs galveno prasību – kapitācijas naudas palielināšanu bez papildu kvalitātes prasībām.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl