Veselības ministre: Iedzīvotāji par apmaksātajām profilaktiskajām vēža pārbaudēm tiek informēti vecmodīgi

0 Komentāru
Veselības ministre: Iedzīvotāji par apmaksātajām profilaktiskajām vēža pārbaudēm tiek informēti vecmodīgi
Foto: LETA

Lai informētu par iespēju laikus vēža atklāšanai veikt valsts apmaksātu pārbaudi, pēc kāda laika iedzīvotāji varētu saņemt nevis kā šobrīd vēstules, bet, piemēram, ziņu mobilajā tālrunī.

Šodien konferencē Latvijas Universitātē speciālisti no Baltijas un citām Eiropas Savienības dalībvalstīm apmainījās viedokļiem, kā uzlabot vēža atklāšanu laikus. Latvijā valsts apmaksā profilaktiskas zarnu, krūts un dzemdes kakla vēža pārbaudes.

Par pēdējām divām Nacionālais veselības dienests, sievietēm sasniedzot noteiktu vecumu, izsūta vēstuli. Jau pēc gada šī kārtība varētu mainīties, – tā LNT Ziņām norādīja veselības ministre.

Anda Čakša, veselības ministre

Diemžēl šis pārsegums šim skrīningam ir slikts un jāsaka, ka droši vien diezgan vecmodīgā veidā sūtam šīs vēstules, kuras ne vienmēr laikus saņem, kuras nav labi saprotamas, kāds noliek plauktā un neaiziet uz skrīningu. Ņemot vērā, ka mēs visi lietojam mobilos tālruņus, daudz dažādas aplikācijas, tas varētu būt daudz aktīvāks un saprotamāks veids, kas nav vienkārši vēstule.

Pie šā jautājuma strādā īpaši izveidota darba grupa, kuras mērķis ir jau līdz nākamajam gadam panākt skaidrību, kā uzlabot vēža skrīninga organizēšanu.

0 Komentāru