Veselības inspekcija: Dažādas invazīvas skaistumkopšanas procedūras var beigties ar ķermeņa sakropļošanu vai smagām slimībām

Pievienot komentāru

Vēlme sevi izskaistināt, veicot dažādas invazīvas skaistumkopšanas procedūras, var beigties ar ķermeņa sakropļošanu vai smagām infekcijas slimībām, – tādām kā hepatīts vai pat HIV, ar šādu brīdinājumu nākusi klajā Veselības inspekcija.

Pārbaudot skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas vietas, katrā otrajā tā atklājusi dažāda veida pārkāpumus. Bieži vien tā ir nepietiekama procesu dokumentēšana, dažādu instrukciju neesamība, kas nerada pārliecību inspekcijai, ka pakalpojuma sniedzējs pilnībā pārzina visus drošības procesus un higiēnas prasību ievērošanu.

“Problēmas ir katram otrajam, bet tādas nopietnākas problēmas, kas jau varētu runāt par riska palielināšanos, ir aptuveni katram desmitajam, un tas ir saistīts ar nepietiekami dokumentētu instrumentu apstrādi, līdz ar to inspekcija nevar gūt pārliecību, ka šis pakalpojums tiešām ir drošs,” norāda Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības departamenta vadītāja Solvita Muceniece.

Tomēr šī ir tikai problēmas redzamā puse. Veselības inspekcija norāda, ka pēdējā laikā arvien vairāk tiek atklāti arī pašpasludināti jeb nesertificēti kosmetologi, manikīri, tetovētāji, kuri procedūras veic dzīvokļos.