Komentāri
Veselības aprūpes pieejamība Latvijā ir zemākā ES; ko domā iedzīvotāji?
FOTO: LETA

Veselības aprūpes pieejamība Latvijā ir zemākā Eiropas Savienībā (ES), tā secināts jaunākajā Eiropas Komisijas (EK) pārskatā.

Kā iedzīvotāji vērtē veselības aprūpi valstī, un cik daudzi tic, ka Veselības ministrija šobrīd spēs viest tajā pozitīvas pārmaiņas?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lūgti novērtēt savu apmierinātību ar pašreizējo Latvijas veselības aprūpes sistēmu 10 punktu skalā iedzīvotāji tai likuši vidēji 4,1 punktu.

Salīdzinoši augstāku vērtējumu (7 un vairāk punktu) snieguši 14% iedzīvotāju. 5 un 6 punktus veselības aprūpes sistēmai devuši 28% iedzīvotāju.

Tikmēr 55% aptaujāto to novērtējuši ar 4 punktiem un zemāk. 3% iedzīvotāju nav snieguši vērtējumu savai apmierinātībai ar Latvijas veselības aprūpes sistēmu.

Tikmēr piektā daļa (20%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā uzskata, ka Veselības ministrijas šobrīd veiktās darbības kopumā viesīs pozitīvas pārmaiņas Latvijas veselības aprūpē.

Puse (53%) aptaujāto ir noskaņoti pesimistiski un tam netic. Bet ceturtā daļa (27%) iedzīvotāju nav norādījuši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl