Veselības aprūpes pieejamība Latvijā ir zemākā ES; ko domā iedzīvotāji?

Pievienot komentāru
Veselības aprūpes pieejamība Latvijā ir zemākā ES; ko domā iedzīvotāji?
FOTO: LETA

Veselības aprūpes pieejamība Latvijā ir zemākā Eiropas Savienībā (ES), tā secināts jaunākajā Eiropas Komisijas (EK) pārskatā.

Kā iedzīvotāji vērtē veselības aprūpi valstī, un cik daudzi tic, ka Veselības ministrija šobrīd spēs viest tajā pozitīvas pārmaiņas?

Lūgti novērtēt savu apmierinātību ar pašreizējo Latvijas veselības aprūpes sistēmu 10 punktu skalā iedzīvotāji tai likuši vidēji 4,1 punktu.

Salīdzinoši augstāku vērtējumu (7 un vairāk punktu) snieguši 14% iedzīvotāju. 5 un 6 punktus veselības aprūpes sistēmai devuši 28% iedzīvotāju.

Tikmēr 55% aptaujāto to novērtējuši ar 4 punktiem un zemāk. 3% iedzīvotāju nav snieguši vērtējumu savai apmierinātībai ar Latvijas veselības aprūpes sistēmu.

Tikmēr piektā daļa (20%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā uzskata, ka Veselības ministrijas šobrīd veiktās darbības kopumā viesīs pozitīvas pārmaiņas Latvijas veselības aprūpē.

Puse (53%) aptaujāto ir noskaņoti pesimistiski un tam netic. Bet ceturtā daļa (27%) iedzīvotāju nav norādījuši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.