Vērtēs cīņu ar naudas atmazgāšanu – kontroles dienestam meklēs jaunu vadītāju

0 Komentāru

Ģenerālprokuratūrai pakļautā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieks Viesturs Burkāns amatā ir jau divdesmito gadu. Dienesta sasniegumi vērtēti dažādi. Pats Burkāns par paveikto nekaunas.

Taču pēc notikušā skandāla ģenerālprokurors un Ministru prezidents likuši noprast, ka dienestam nepieciešams kardinālas pārmaiņas.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta šā brīža vadītāja Viestura Burkāna kārtējais pilnvaru termiņš beidzas šā gada maijā. Var noprast, ka viņš būtu kandidējis no jauna, ja ne piektdien izplatītā ziņa, ka ģenerālprokurors ar premjera atbalstu dienestā vēlas pārmaiņas.

Vai vēlme pēc pārmaiņām zemtekstā nozīmē neuzticības izteikšanu Ministru prezidents, tiešu atbildi nesniedz. Taču var noprast, ka valdības vadītāju neapmierina informācijas trūkums, kas ļautu orientēties un arī publiski komentēt pēdējos notikumus finanšu sektorā.

Tādēļ no kontroles dienesta jaunajā veidolā tiek sagaidīta analītika un nākotnes risku prognoze.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests bankas tiešā veidā neuzrauga. Tas analizē banku sniegtos ziņojumus pieņemot lēmumu, reaģēt uz tiem vai nē.

Pirms trim gadiem dienests saņēma ekonomiski attīstīto valstu kluba OECD kritiku, ka līdz tiesībsargājošām iestādēm nonākot vidēji katrs ceturtais ziņojums.

Burkāns uzskata, ka šie rādītāji pret darba apjomu ir adekvāti. Pērn biroja darbību rezultātā iesaldēti 45 miljoni potenciāli noziedzīgi iegūtas naudas

Komentējot līdzšinējo sadarbību, banku tiešais uzraugs, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājs, pauž viedokli, ka dienests kopumā darbu veicis atbilstoši iespējām, taču nākotnē būtu jāmaina akcenti.

Paziņojumā presei premjers Māris Kučinskis minējis dienesta kapacitātes palielināšanu. Skaidrs, ka papildu uzdevumiem nepieciešama papildu jauda. Šobrīd dienestā strādā 31 darbinieks.

Lai arī ģenerālprokurors un premjers pauduši vēlmi pēc pārmaiņām, Viesturam Burkānam tas piedalīties konkursā neliedz. Par to, vai līdzšinējais vadītājs to darīs, lēmums vēl nav pieņemts.

0 Komentāru