Vērmanes dārza strūklakas flīzes, “nanopogas”, drošākas pārejas – apkopotas nejēdzīgākās un pozitīvās lietas pilsētvidē

0 Komentāru

Sociālā tīkla “Facebook” lietotāji apvienības “Pilsēta cilvēkiem” profilā pauduši savu attieksmi par aizvadītā gada pozitīvākajiem un negatīvākajiem pilsētvides notikumiem.

Iedzīvotāju viedokļi apkopoti “Facebook” nosacītā balsojumā. Sociālā tīkla lietotāji savu attieksmi pauda ar emociju ikonām. Lielāko sašutumu aizvadītā gada notikumos radījuši ielu malās nozāģētie pilsētas koki.

Apvienības ”Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis Kaspars Zandbergs pauž patīkamu pārsteigumu, ka pilsētniekus satrauc izzūdošo koku problēma.

“Pēdējo piecu gadu laikā Rīgā izcirsti 2500 koki, bet iestādīti tikai pāris simti, tas nozīmē, ka koku kļūst arvien mazāk, un cilvēki par šo balsoja visvairāk,” saka Zandbergs.

Piemēram, Rīgā, Valdemāra ielā, nenorobežoti koki pat ir, autovadītāju nolauzti, un metāla režģi sakņu aizsardzībai  daudzviet jau izjukuši.

Ir arī balsots par kādu komisku nejēdzību no Daugavpils. Tur jaunieviestā tramvaja platums licis krietni apzāģēt ielas stabu. Arī Vērmanes dārza strūklakas flīzējums ir guvis cilvēku ievērību.

Lasi vēl Tracis par strūklaku Vērmanes parkā: spilgti zilās flīzītes tiks pārklātas ar vēsturiski korektu segumu, sola pašvaldībā

Cilvēki attieksmi varēja paust ne tikai par nejēdzībām, bet arī par lietām, kas pelnījušas atzinību. Tā, lūk, ”Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis Kaspars uzslavē gājēju pārejas Rīgā, kas uzlabotas vairākās ielās.

Pilsētas koku jautājums arī pozitīvā ziņā guvis sociālo tīklu lietotāju ievērību.

Cilvēku balsojumā, protams, tika apskatītas daudz vairāk jēdzīgas un arī nejēdzīgas lietas. Šāds balsojums notiek jau trešo reizi, un ”Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis apgalvo, ka šāda balsošana tiešām veicina to, ka labo piemēru pamazām kļūst vairāk nekā nejēdzīgo.

Lasi arīPieturvietu jauno tablo projektā daudz neskaidrību, iepriekšējās “nanopogas” izrādās vairs nederīgas

0 Komentāru