1 komentārs

Ādažos sākušās militārās mācībās “Summer Shield”, uz kurām ieradušies karavīri no desmit NATO dalībvalstīm. Šogad mācībās akcents likts uz kaujas atbalsta spēju stiprināšanu, tostarp ierakumu plānošanu un munīcijas un medicīniskās palīdzības nodrošināšanu karstajos punktos.

Militārās mācības “Summer Shield” Latvijā notiek kopš 2004. gada un sākotnēji norisinājās jūnijā, gatavojot Latvijas karavīrus dalībai koalīcijas spēku operācijām Irākā. Nu jau trīs gadus tās iekļautas NATO vingrinājumu sarakstā un notiek nedaudz agrāk. Šogad tajās piedalās vairāk nekā 1200 karavīri no 11 valstīm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad mācībās tiks trenētas plaša spektra kaujas atbalsta spējas – artilērijas, pretgaisa aizsardzības, izlūkošanas, aizsardzības pret masu iznīcināšanas ieročiem, kaujas inženieru un konstrukcijas inženieru un prettanku spējas. Mācībās prasmes uzlabos arī apvienotā uguns atbalsta priekšējie novērotāji un gaisa atbalsta kontrolieri, kā arī Medicīnas rota un transportēšanas apakšvienības.

Militāro mācību laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri. Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Foto

TOP komentāri

  • zommerfeld
    0 0 0

    zommerfeld

    10 valstu algotņu bandas trennē savu kopdarbību soda ekspedīciju pret civiliedzīvotājiem izkopšanā

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl