17 komentāri
Vērienīgas kampaņas ietvaros sterilizēs simtiem ielas kaķu Latvijā
Foto: Nikita/Flickr

Ar starptautisku apmācību projektu NSA: Māci un dari drīzumā sāksies ielas kaķu sterilizācijas mēnesis. Projekts ir daļa no sociālās veterinārās klīnikas Dzīvnieku Draugs ielas kaķu sterilizācijas programmas.

NSA: Māci un dari projektā, kas tiek organizēts ar Vācijas dzīvnieku aizsardzības organizācijas TASSO finansiālu atbalstu plānots sterilizēt vairākus simtus bezpajumtes kaķu, kā arī apmācīt Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) veterinārmedicīnas studentus. Studentiem būs iespēja klātienē vērot vietējo un ārvalstu veterinārārstu darbu un, strādājot kā veterinārārstu asistentiem, gūt pieredzi un izpratni par klaiņojošo kaķu kontroles metodēm un sterilizācijas specifiku, informē programmas organizatori.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dzīvnieki sterilizācijai tiks nogādāti no dažādiem Latvijas reģioniem, sadarbojoties ar vietējām dzīvnieku aizsardzības organizācijām un patversmēm.

Šis ir jau trešais šāda veida projekts, kas notiks Latvijā. Tā idejas autore un menedžere ir bijušā Austrijas vēstnieka Lietuvā kundze Gudruna Kollere.

Programma sāksies 12. martā un noslēgsies 20. martā. Tās atbalstītāji ir Borisa un Ināras Teterevu fonds un Bridžitas Bordo fonds Francijā.

NSA programmas ietvaros 2012. gadā tika sterilizēti 244 bezpajumtes kaķi, 2013.gadā – 551, bet pērn – 1225 kaķi. Ārkārtas veterināro palīdzību projekta ietvaros saņēmuši vairāki simti dzīvnieku.

TOP komentāri

 • Hi
  +4 +4 0

  Hi

  Vai nav tā kā drusku par vēlu. Kaķenītes jau tika izmīlētas un jaunā paaudze sākusi briest. To visu vajadzēja janvārī, februārī darīt. Sadzims jauni runči un sāksies viss no gala.
 • kaķene
  +4 +4 0

  kaķene

  Tevi vajadzētu pirmo likvidēt - nemētāsies vairs ar savu spermu... man pietiks ar sterilizāciju, jo dzīve tak ir burvīga!!! arī mums kaķenītēm....
 • Marta
  +3 +3 0

  Marta

  Man arī pie mājas ir kaķenīte ,ko baroju jau piecus gadus,Dzīvoklī nevaru laist ,jo ir sunis.Bērneļi katru gadu kaut kur klaiņo.Gribēju sterilizēt ,bet ak Kungs,klīnikā prasa 50eiri.Tā tie kaķi vairojas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl