Vērienīgā valsts pārvaldes reformā darbu zaudēs vismaz 7000 cilvēku

1 komentārs

Valsts kanceleja gatavo vērienīgu valsts pārvaldes reformu. Ja to izdosies īstenot, valsts iestāžu darbinieku skaits saruks par vairākiem tūkstošiem, bet pārējie var cerēt uz vērā ņemamu algu pieaugumu. Augstākā līmeņa vadītājiem tas var sasniegt 5000 eiro mēnesī.

Reformu plānots īstenot līdz 2019. gadam, un pašlaik izskatās, ka tai ir arī politiķu atbalsts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts pārvaldē šobrīd strādā aptuveni 62 tūkstoši cilvēku, kas ir nepilni 7% kopējā nodarbināto skaita. Valsts kanceleja uzskata, ka tik liels ierēdņu skaits Latvijā nav nepieciešams.

Valsts pārvaldes reformu plānu kanceleja piedāvā īstenot trīs gadu laikā. Liekie darbinieki tiks atlaisti pakāpeniski, kopumā 7-10% cilvēku. Skaitliskā ziņā tie ir aptuveni 7000.

Mārtiņš Krieviņš

Mārtiņš Krieviņš
VALSTS KANCELEJAS DIREKTORS

Plāns galvenokārt mēģina ievirzīt uz to, ka valsts pārvaldei jāsāk domāt par efektivitāti, kā sasniegt, jāparāda sabiedrībai, ka par nodokļu naudu mēs dodam labāko, ko varam.

Reformu konceptuāli atbalsta arī premjerministrs, kurš uzsver, ka jāatrod veids, kā, nepalielinot izdevumus, palielināt valsts pārvaldes profesionalitāti.

Piedāvātā valsts pārvaldes reforma būs jāapstiprina valdībai, un koalīcijas partiju atbalsts tai ir. Politiķi atzīst, ka, spītējot lielajam krīzes gados atlaisto ierēdņu skaitam, valsts pārvalde joprojām ir birokrātiska.

TOP komentāri

  • Yggy
    0 0 0

    Yggy

    Deputātus,visādus padomnieku padomniekus un komisijas arī vajag saīsināt.tad priekšnieki varēs vēl augstāku algu sev pacelt uz tās pašas kvalifikācijas fona.Galvenais jau,lai darbinieki zinoši un varoši,tad algu var saņemt par visiem,jo būt priekšniekam ir tik smagi un nenovērtējami!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl