Ventspils baseinā bojā gājušā zēna tēvs: Es gribu, lai par notikušo atbild visa sistēma

79 komentāri
Ventspils baseinā bojā gājušā zēna tēvs: Es gribu, lai par notikušo atbild visa sistēma

“Es vēlos, lai ne tikai atbild treneris, bet lai atbild sistēma, kas viņu tādu vispār izveidojis. Kāpēc ir tikai viens cilvēks uz tādu bērnu daudzumu?” tā pēc notikušās traģēdijas Ventspilī, kad trenera klātbūtnē baseinā peldēšanas nodarbību laikā gāja bojā četrus gadus vecs zēns, TV3 Ziņām atzīst viņa tētis Kaspars.

Mazais Tomass bija vien četrus gadus vecs, ļoti aktīvs, sportisks un draudzīgs puika. Iepriekš trenējies hokejā un vingrošanā, un nu vecāki nolēma, ka jānoskaidro, vai viņam patīk un padodas arī peldēšana.

Trešdien mazajā Ventspils peldbaseinā peldēšanas apmācības nodarbības laikā trenera klātbūtnē mazais puisītis gāja bojā noslīkstot.

Šī bija tikai otrā Tomasa nodarbība peldēšanā. Viņa vecāki, protams, ir izmisumā, taču treneri notikušajā nevaino.

Kaspars
Bojāgājušā zēna tēvs

Es vēlos, lai ne tikai atbild treneris, bet lai atbild sistēma, kas viņu tādu vispār izveidojis. Kāpēc ir tikai viens cilvēks uz tādu bērnu daudzumu? Zēns it kā laikam gājis uz tualeti, bet nu… vai viņš ir nācis atpakaļ un tajā dziļajā galā iekāpis un sajaucis tās puses baseinam. Tur viņš ir tā kā seklāks, otrā pusē – dziļāks. Varbūt tajā dziļajā pusē vienkārši iekāpis iekšā.

Mazais peldbaseins ir speciāli paredzēts bērnu peldēšanas apmācībai. Nodarbība, kas paredzēta bērniem līdz septiņu gadu vecumam, kopā piedalījušies 15 bērni. Ventspils domes izpilddirektors Aldis Ābele treneri raksturo kā pieredzējušu un profesionālu, kā arī noliedz, ka nelaimes iemesls varētu būt trenera vēlme nopelnīt, strādājot ar pārāk lielu grupu. Trenerim maksāts par nostrādātajām darba stundām, turklāt nav likuma, kas paredz, cik daudz bērnu vienlaicīgi drīkst piedalīties nodarbībā. 15 bērni esot ierasta prakse. Taču , iespējams, Tomasam nav bijusi uzvilkta glābšanas veste.

Tāpat arī bojāgājušā zēna tēvs uzsver, ja kāds nodarbību būtu vērojis no augšas, no balkona, nelaime būtu bijusi novēršama. Taču nedz pats treneris, kas atradās ūdenī ar bērniem laikus nepamanīja notiekošo, nedz arī vecākiem ļauts skatīties treniņa norisi, jo tas bērniem traucējot koncentrēties.

Aldis Ābele
VENTSPILS PILSĒTAS DOMES IZPILDDIREKTORS, KOMISIJAS VADĪTĀJS

Mēs tikāmies arī ar šo treneri, kurš ir absolūti šobrīd tādā frustrētā un nekontaktējamā stāvoklī. Viņš ārkārtīgi šo gadījumu pārdzīvo un, cik man zināms, tikās arī ar bojāgājušā puisīša piederīgajiem.

Ventspils pilsētas dome ir izveidojusi komisiju negadījuma apstākļu noskaidrošanai, kurā Ābeles vadībā darbojas speciālisti no Ventspils domes Juridiskās nodaļas, Būvniecības kontroles nodaļas, Personāla nodaļas un Ventspils Sporta pārvaldes. Pašvaldība lūgusi dalībai komisijā deleģēt arī Valsts darba inspekcijas (VDI) pārstāvi. Lai gan pilnu komisijas viedokli par notikušo Ābele sola sniegt pirmdien, jau tagad ir secinātas divas būtiskas lietas – baseinu telpās ir jāuzstāda video novērošanas kameras. Un darbā jāpieņem papildu instruktori.

Tāpat arī Valsts policija (VP) ierosinājusi kriminālprocesu, lai izmeklētu Tomasa noslīkšanas apstākļus.

Madara Šerešņova
VP KURZEMES REĢIONA PĀRVALDES PRIEKŠNIEKA PALĪDZE

Mēs esam uzsākuši kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 13. nodaļas, kas ir “Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību”. Kriminālprocesa ietvaros tiek skaidroti negadījuma apstākļi, tāpat arī ir nozīmēta ekspertīze. Un izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju šobrīd nesniegsim.

To, vai treneris paliks savā amatā, izvērtēs VP un izveidotā komisija, taču jau tagad treneris neoficiāli ir ziņojis, ka darbu turpināt nevēlas. Tikmēr Ūdens piedzīvojumu parka un sporta nama ”Centrs” pārvaldnieks cer, ka šī traģēdija kalpos par ieganstu normatīvo aktu, kas attiecas uz peldēšanas nodarbībām, sakārtošanai valstiskā līmenī.

Bojā gājušā Tomasa vecākiem Ventspils dome piedāvājusi jebkāda veida palīdzību, tomēr pagaidām vecāki ir šoka stāvoklī un par to ātrāk par pirmdienu nevēlas runāt. Tomasa tēvs Kaspars TV3 Ziņām stāsta, ka ģimenē ir vēl vien bērns – meitiņa. Bet šoreiz viņš saka “diemžēl”. Diemžēl, jo brāļa nāvi viņa pārdzīvo īpaši smagi.

Tāpat arī Kaspars uzsver, ka ar situāciju tik vienkārši nesamierināsies, iespējams meklēs palīdzību tiesā. Viņš min, ka šī nav pirmā reize, kad Ventspils peldbaseinā nevērības dēļ mirst bērns. Pirms pāris gadiem bijis līdzīgs gadījums ar vecāku bērnu lielajā baseinā. “Ventspils – pilsēta ar rītdienu, kura citam nepienāk”, šādiem vārdiem Kaspars noslēdz sarunu ar TV3 Ziņām.

TOP komentāri

 • Gundega Damškalne
  +107 +102 -5

  Gundega Damškalne

  Visu cieņu vecākiem,ka runa ir saprātīga,ne histēriska,treneris nelaimīgs līdz ar vecākiem😰
  Līdzjūtība.
 • Janis Cerins

  Janis Cerins

  Šausmīgi,sistēma neiedomājama,ja bērnudārza audzinātajai nav viegli tikt galā ar 15 bērniem,kā var iedomāties likt 1 cilvēkam to darīt ūdenī?
 • Zane Jirgena
  +81 +78 -3

  Zane Jirgena

  sausmas. 😔 varu iedomaties ka jutas treneris .. un protams vecakiem lidzjutiba

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl