Venecuēliete pēc kāzām ar Latvijas pilsoni kļūst par nelegālo imigranti

0 Komentāru
Venecuēliete pēc kāzām ar Latvijas pilsoni kļūst par nelegālo imigranti
FOTO: SCANPIX

Pirms 13 gadiem Rolands devās uz Venecuēlu ar visai ambiciozu ieceri iepazīstināt turieniešus ar latviešu virtuvi. Lai gan ideja neīstenojās, viņš nolēma tālajā valstī palikt, kur arī turpmākos gadus nodarbojās ar savu biznesu. Eksotiskā Dienvidamerikas valsts arī izrādījās tā vieta, kurā viņš satika savu izredzēto – vietējo meiteni Janniju. Kopā viņi ir jau sešus gadus, un radās vēlme iekārtot savu ģimenes ligzdiņu, laist pasaulē bērnus.

Jau daudzus gadus Venecuēlā valda saspringta gaisotne – pastāv politiskā nestabilitāte, ir preču deficīts, augsts noziedzības līmenis. Pāris ģimeni gribēja dibināt drošākā vietā un nolēma pārcelties uz Rolanda dzimteni.

Rolands Latvijā ieradās trīs mēnešus pirms līgavas ierašanās, lai savestu kārtībā savu mājvietu – nelielu dzīvokli Lapmežciemā. Jannija pievienojās decembrī, un 9.janvārī Jūrmalā abi dzēra kāzas un jaunā sieva pieņēma vīra uzvārdu.

Tomēr laimīgā, bezrūpīgā jaunlaulāto dzīve drīz vien pārvērtās birokrātiskā murgā. Uzreiz pēc kāzām pāris devās uz pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, lai kārtotu uzturēšanās atļauju.

Abi bijuši neizpratnē. Lai gan pirms laulībām Rolands konsultējās, kas jādara, precoties ar citas valsts pilsoni, vīrietis ir sašutis, ka neviens nebrīdināja, ka, precībās mainot uzvārdu, pase uzreiz kļūst nederīga.

Devušies uz savu dzimtsarakstu nodaļu ar lūgumu mainīt laulības apliecību, kur saņēma atteikumu. Jaunlaulātie pamanījuši 3 kļūdas apliecībā –  gan Jannijas pases vārdā un uzvārdā, gan viņas tulkotajā vārdā. Šīs kļūdas ierēdņi izlabojuši, bet sievietes uzvārdu gan nē.

Pilnīgs izmisums Priedīšus pārņēma, saņemot atbildi no migrācijas lietu pārvaldes. Pēc tās izriet, ka līdz ar stāšanos laulībā, bez derīgas pases Jannija kļūst par nelegālo imigranti, pat neskatoties uz to, ka atļautās 90 uzturēšanās dienas nav iztecējušas.

Pašlaik vienīgais risinājums ir doties atpakaļ uz Venecuēlu vai tuvāko vēstniecību, kas ir Helsinkos, mainīt pasi. Taču šis valsts birokrātiskais purvs esot tik dziļš, ka sevišķa cerība uz izdošanos nav. Tomēr Priedīši cer un gaida, kad šis pārpratums būs beidzies un kā jau katrs jaunlaulātais pāris – varēs izbaudīt medusmēnesi.

0 Komentāru