Venecuēlā dzimušu Latvijas pilsoņa sievu ierēdņi padara par nelegālo imigranti

0 Komentāru
Venecuēlā dzimušu Latvijas pilsoņa sievu ierēdņi padara par nelegālo imigranti
(Foto: LETA)

Ļoti nepatīkama atgriešanās dzimtenē pēc 13 gadu ilgas prombūtnes izvērtusies kādam Latvijas pilsonim. Birokrātisku pārpratumu dēļ viņa nupat apņemtā sieva no Venecuēlas šeit bez maz vai iesprostota bez derīgas pases.

Pirms 13 gadiem Rolands devās uz Venecuēlu ar visai ambiciozu ieceri iepazīstināt latīņamerikāņus ar latviešu virtuvi. Ideja neīstenojās, tomēr viņš nolēma tālajā valstī palikt un arī turpmākos gadus nodarbojās ar savu biznesu. Eksotiskā Dienvidamerikas valsts arī izrādījās tā vieta, kurā viņš satika savu izredzēto – vietējo meiteni Janniju. Kopā viņi ir jau sešus gadus, un radās vēlme iekārtot savu ģimenes ligzdiņu, laist pasaulē bērnus.

Venecuēlā dzīve nav vienkārša – ir preču deficīts, augsts noziedzības līmenis. Pāris ģimeni gribēja dibināt drošākā vietā un nolēma pārcelties uz Rolanda dzimteni.

Rolands Latvijā ieradās trīs mēnešus pirms līgavas ierašanās, lai savestu kārtībā savu mājvietu – nelielu dzīvokli Lapmežciemā. Jannija pievienojās decembrī. 9.janvārī Jūrmalā abi dzēra kāzas un jaunā sieva pieņēma vīra uzvārdu.

Tomēr laimīgā, bezrūpīgā jaunlaulāto dzīve drīz vien pārvērtās birokrātiskā murgā. Uzreiz pēc kāzām pāris devās uz pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, lai kārtotu uzturēšanās atļauju.

Abi bijuši neizpratnē. Lai gan pirms laulībām Rolands konsultējās, kas jādara, precoties ar citas valsts pilsoni, neviens nebrīdināja, ka, precībās mainot uzvārdu, pase kļūst nederīga.

Devušies uz savu dzimtsarakstu nodaļu ar lūgumu mainīt laulības apliecību, kur saņēma atteikumu. Jaunlaulātie pamanījuši 3 kļūdas apliecībā –  gan Jannijas pases vārdā un uzvārdā, gan viņas tulkotajā vārdā. Šīs kļūdas ierēdņi izlabojuši, bet sievietes uzvārdu gan nē.

Rolands, pēc atgriešanās dzimtenē, ir tajā vīlies. Jannija stāsta, ka, atrodieties šeit, viņa varētu ne tikai saņemt no valsts, bet arī sniegt pretī, piemēram, mācot spāņu valodu.

Pašlaik vienīgais risinājums ir doties atpakaļ uz Venecuēlu vai tuvāko vēstniecību, kas ir Helsinkos, mainīt pasi. Taču šis valsts birokrātiskais purvs esot tik dziļš, ka sevišķa cerība uz izdošanos nav.

Priedīši ir vērsušies pie visām iespējamām iestādēm un pašlaik viņu rīcībā ir tikai cerība, ka pārpratumu varēs atrisināt, un viņi tāpat kā citi jaunlaulātie – varēs izbaudīt medusmēnesi.

0 Komentāru