Vēloties ietaupīt, batuts var kļūt par nāvējošu izklaidi bērniem

Komentāri

Gandrīz ik dienu Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) tiek nogādāti bērni, kuri guvuši traumas, lēkājot pa batutu. Daudziem traumas ir tik smagas, ka nepieciešamas ļoti sarežģītas operācijas.

Batuts var kļūt par nopietnu draudu bērnu veselībai, ja vecāki izvēlas ietaupīt uz batuta aizsargtīkla rēķina, kam atsevišķos gadījumos var būt pat dzīvības cena. Taču nekādi noteikumi, tostarp arī Eiropas līmenī, neparedz, ka aizsargtīklam jābūt standarta komplektācijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd mēnesī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstu rokās nonāk vidēji 17-20 bērnu, kuri guvuši visdažādākās traumas uz batuta. Visbiežāk tie ir bērni vecumā līdz 12 gadu vecumam.

 

Aigars Pētersons, BKUS Bērnu ķirurģijas klīnikas vadītājs:

Mums ir bijuši arī tādi bērni, kuri, piemēram, vairākiem bērniem lecot uz batuta, ar seju pret ceļgalu gūst ļoti nopietnus sejas skeleta bojājumus, pat impresijas lūzumus galvaskausam. Bijuši pat tādi bērni, kurus mēs pēc tam pārvedam uz stomatoloģijas centru, kur tiek izdarīta ķirurģiska ārstēšana, tāpēc, ka daļa no orbītas ir iedzīta galvas smadzenēs.

Lai arī batuti kļuvuši pircējiem cenas ziņā pieejamāki, pēc pēdējo gadu pārbaudēm Patērētāju tiesību aizsardzības centrs secina, ka situācija no pārdevēju viedokļa ir uzlabojusies.

Sanita Gertmane, PTAC pārstāve:

Šīs preces, kas nonāk tirgū, tik lielu risku nerada, kā pati šo preču lietošana. Faktiski neuzmanība, lietojot šīs preces, beigu beigās rezultējas ar šīm nepatīkamajām traumām bērniem.

Kā vienu no risinājumiem ārsti redz izveidot informatīvas video kampaņas. Patērētāju tiesību aizsardzības centrā saka – jau nākamgad šādus video rullīšus varētu izveidot.

Skaties video!

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl